پنجشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۲

معاون وزیر علوم:

فعالیت‌های پرنشاط دانشگاه‌ها را بیشتر کنیم

۷

رییس سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینکه در زمان حاضر آسیب‌های اجتماعی کم نیستند و دانشجویان نیز از این آسیب‌ها متاثر می‌شوند، گفت: برای گذراندن اوقات فراغت لازم است فعالیت‌های پرنشاط را در دانشگاه بیشتر کنیم

به گزارش مفدا بهشتی به نقل از ایسنا، مجتبی صدیقی امروز اول اسفند، در مراسم افتتاحیه مرکز بهداشت و درمان دانشگاه بیرجند، اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی ما این است که سلامت جسمی و روحی دانشجویان را تأمین کنیم.

وی افزود: ایجاد مراکز سلامت دانشجویان اعم از سلامت جسمی و روحی از اولویت‌های وزارت علوم بوده که در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به مراکز مشاوره و سلامت دانشگاه‌ها شده است.

معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: در سال‌های اخیر برای ورودی‌های جدید طرح پایش سلامت انجام شده و در سال حدود ۱۰۰ هزار نفر از این خدمات بهره مند می‌شوند.

صدیقی با اشاره به اینکه مشکلات جسمی دانشجویان در ابتدای ورود به دانشگاه‌ها با هزینه سازمان دانشجویان مورد رصد مراکز سلامت قرار می‌گیرد، تصریح کرد: مراکز مشاوره در سال‌های اخیر نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌اند.

وی ادامه داد: کانون‌های همراه مراکز مشاوره و کانون‌های سلامت برای ارتباط بیشتر با دانشجویان شکل گرفته‌اند.

صدیقی با اشاره به نقش خیران در آموزش عالی، تصریح کرد: حضور خیران در سال‌های اخیر در آموزش عالی رشد مناسبی پیدا کرده و آموزش عالی نیز توجه خیران را به خود جلب کرده است.

وی با تاکید بر فرهنگ‌سازی فعالیت‌های خیران، یادآور شد: بنیاد خیریه ۱۵ خرداد برای ساخت ۳۵ خوابگاه اقدام کرده که تاکنون ۱۸ خوابگاه تجهیز شده است

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.