چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قم:

بیشتر مشاوره‌های دانشجویی در حوزه ازدواج و افت تحصیلی است

هزارخانی

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه بیشتر مشاوره‌های دانشجویی در حوزه ازدواج، افت معدل تحصیلی و شکست عاطفی است، گفت: طی ۶ ماه نخست سال جاری ۲۱۶ مشاوره حضوری و ۶۳ مشاوره تلفنی به دانشجویان ارائه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، حسین هزارخوانی با اشاره به اینکه ارائه مشاوره به همت اداره مشاوره و سلامت روان به دو صورت تلفنی و حضوری دنبال می‌شود، اظهار کرد: با زمان‌بندی‌هایی که انجام شده است، افرادی دانشکده‌ها به صورت پاره وقت برای ارائه خدمات مشاوره حضوری درحال فعالیت هستند.
وی از برگزاری ۲۶ نشست خوابگاهی با موضوع‌های مشخص در ۶ ماه نخست سال جاری یاد کرد و افزود: ارائه ۱۰ مشاوره به موارد مرتبط با کمیته انظباطی و ۲۶ مشاوره در حوزه ازدواج، برگزاری ۲۰ کارگاه مهارت زندگی و انجام آزمون‌های روانشاختی بخشی از دستاوردهای اداره مشاوره و سلامت روان است.
رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه طی ۶ ماه نخست سال جاری ۲۱۶ مشاوره حضوری و ۶۳ مورد مشاوره تلفنی به دانشجویان ارائه شده است، عنوان کرد: فعالیت‌های این اداره به صورت کامل رایگان دنبال می‌شود، افراد می‌توانند با شماره ۳۷۸۳۵۵۳۳ برای دریافت وقت قبلی و مشاوره و همچنین شماره‌های ۳۱۹۷۱۵۱۲ و ۳۱۹۷۱۱۷۷ برای دریافت مشاوره تلفنی تماس حاصل فرمایند که تماس با این شماره هیچ هزینه‌ای نیز برای دانشجویان به دنبال نخواهد داشت.
وی از استقرار دفتر مرکزی اداره مشاوره و سلامت روان در ساختمان معاونت امور فرهنگی دانشجویی در پردیس دانشگاهی دانشگاه یاد کرد و گفت: اطلاعاتی که افراد در اختیار مشاوران قرار می‌دهند به صورت کامل محرمانه بوده و در اختیار هیچ فرد و مجموعه‌ای قرار داده نمی‌شود.
هزارخانی با اشاره به اینکه مشاوران طی ساعات ۹ الی ۱۴ در دانشکده‌ها آماده ارائه مشاوره حضوری هستند، تصریح کرد: در صورت نیاز دانشجویان، این ساعات قابل تغییر است.
وی با بیان اینکه بیشتر مشاوره‌های دانشجویی در حوزه ازدواج، افت معدل تحصیلی و شکست عاطفی است، مطرح کرد: برگزاری کارگاه مهارت‌های زندگی و پایش سلامت روانی ویژه دانشجویان جدیدالورود  از جمله اقداماتی است که توسط این اداره دنبال شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.