چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶

کمیسیون دانشجویی استان برگزار شد/تاکید بر حمایت از کانون های دانشجویی

کمیسیون دانشجویی

کمیسیون دانشجویی استان قم با حضور معاون استاندار و مسئولان دانشگاهی استان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، این کمیسیون با حضور مهندس هاشمی معاون استاندار قم، دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر حیدری رئیس جهاد دانشگاهی استان، مسئولان نهاد نمایندگی ولی فقیه و جمعی از مسئولان دانشگاه های استان برگزار شد.
دکتر ایرانی خواه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، در این مراسم گفت: قم به عنوان حرم اهل بیت(ع) و شهر علم و اجتهاد ویژگی های منحصری دارد که از جمله آن در مسائل علمی و به ویژه علوم نوین و اسلامی است که توانسته در رشته های گسترده حتی در عرصه پزشکی نیز کارآمد باشد.
وی بیان داشت: امروزه به برکت نظام اسلامی، در مراکز علمی و دانشگاهی قم، دانشجویان بیش از ۱۰۰ کشور دنیا مشغول به تحصیل هستند که در زمینه علوم پزشکی نیز استان قم توانسته رتبه سوم را از نظر نسبت دانشجو، در بعد دانشجوی بین المللی کسب کند.
دکتر ایرانی خواه تصریح کرد: در حال حاضر در دانشگاه علوم پزشکی قم ۲ هزار دانشجو در قالب ۷ دانشکده مشغول به تحصیل هستند که ۲۰۰ هیئت علمی کار تربیت دانشجویان را بر عهده دارند.
دکتر محبی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این جلسه گفت: دانشگاه علوم پزشکی قم در کنار همه ماموریت هایی که در زمینه سلامت و بهداشت دارد، اما در زمینه مسائل فرهنگی و دانشجویی نیز گام های اساسی برداشته باشد.
وی بیان داشت: هزار و ۲۵۱ دانشجوی بومی و ۸۷۲ دانشجوی غیر بومی در دانشگاه علوم پزشکی قم مشغول به تحصیل هستند و نزدیک به ۱۰۰ دانشجو نیز از دیگر کشورها در دانشگاه علوم پزشکی فعالیت می کنند.
دکتر حیدری رئیس جهاد دانشگاهی استان قم نیز به برنامه ها و فعالیت های جهاد اشاره کرد و گفت: ما با هیچ نهادی رقابت نداریم و همه اقدامات و تلاش های خود را در راستای خدمت به کار خواهیم بست.
وی تصریح کرد: یکی از خدمات جهاد، راه اندازی مرکز تخصصی آسیب های ا جتماعی بود که در راستای تحکیم خانواده و کاهش طلاق و سبک زندگی تلاش می کند.
مهندس هاشمی معاون استاندار قم نیز در این جلسه نظارت بر حوزه دانشگاهی و توجه به تکریم دانشجو را مد نظر قرار داد و گفت: دانشجویان به عنوان قشر پویا و پرتلاش در جامعه نقش اساسی دارند که باید همواره مورد تکریم باشند.
وی تاکید کرد: حمایت از تشکل های قانون مند و دارای مجوز دانشگاه باید همواره مورد تاکید باشد و از سوی دیگر باید متولیان فرهنگی دانشگاه در راستای کاهش آسیب های اجتماعی بکوشند.
انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.