چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹

دیدار دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با خانواده شهید سیاوش رحمانیان

دیدار دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با خانواده شهید سیاوش رحمانیان

این دیدار به مناسبت روز تکریم از مادران و همسران شهدا با حضور ۸ نفر از دانشجویان تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد .

به گزارش مفدا-جهرم" به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه، به مناسبت روز تکریم از مادران و همسران شهدا، با خانواده معظم شهید سیاوش رحمانیان دیدار کردند  .

پدر و مادر شهید رحمانیان از خاطرات اعزام به جبهه شهید گفتند و ذکر این خاطرات ،شور و انگیزه شهدای هشت سال دفاع مقدس را در دفاع از میهن اسلامی و آرمانهی انقلاب یادآور شدند .

  شهادت مرگی است، انتخاب شده، مرگی که انسان به سوی آن می‌رود نه آنکه به سوی انسان بیاید و اهمیت و ارزش شهید و شهادت نیز از همین جا سرچشمه می‌گیرد  .

شهید سیاوش رحمانیان۹۷/۰۵/۱۳  در شهرستان جهرم در خانواده ای مذهبی متولد شد. وی  ۶۲/۱۲/۲۶ در عملیات خیبر و در جزیره مجنون به شهادت رسید  .   داریوش رحمانیان برادر بزرگوار این شهید نیز از جانبازان جنگ تحمیلی است  .

 در دنیای پرفتنه امروز که عصر انفجار اطلاعات لقب گرفته است و در زمانه‌ای که مرزهای جغرافیایی، معنا و مفهوم پیشین خود را در ساختار جدیدی از معرفت و تحول مبنایی در حیات بشری، رفته رفته از دست می‌دهند و اقتدار ملی هر کشور در بعد فرهنگی آن جلوه و ظهور می‌یابد، پاسداری از ارزش‌های فرهنگی، رویکردی واقع‌بینانه و استراتژیک خواهد بود. چنین است که هر ندایی از رهایی و هر پرچمی از آزادگی در گستره گیتی، مورد هجوم توفان‌های زهرآگین اتحادیه جهانی زر و زور و تزویر قرار می‌گیرد.

در این میان، رسالت همه آنانی که به عدالت، آزادی و رهایی می‌اندیشند و به آرمان بزرگ پیامبران ایمان دارند، آن است که از فرهنگ ایستادگی و وارستگی در این تهاجم بی‌حساب با هر وسیله ممکن صیانت و پاسداری کنند  .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.