چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳

فقهی زاده در همایش تجلیل از خادمان قرآنی:

عنوان خادم القرآن به عنوان آغاز خدمتگزاری مخلصانه است

فقهی زاده

عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن وعترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بیست وسومین دوره آیین تجلیل از خادمان قرآن کریم گفت: عنوان خادم القرآن آغاز خدمتگزاری مخلصانه در مرحله جدید است.

به گزارش مفدا، آیین تجلیل از خادمان قرآنی روز گذشته ۲۹بهمن ماه با حضور سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت و دیگر اساتید و پیشکسوتان قرآنی برگزار شد.

رحیم خاکی قاری بین المللی و ممتاز کشوری آغازگر این مراسم با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم بود و عباس سلیمی  نیز اجرای این مراسم را برعهده گرفت.

در ادامه بیست و سومین همایش تکریم از خادمان قرآنی عبدالهادی فقهی زاده ضمن خوشامدگویی به حافظان و قاریان و اساتید قرآنی گفت: ابتدای سخن را با طرح سوالی پیش میبرم که آیا ما باید برگزیده شدن به عنوان خادم القرآن را آغاز خدمت قلمداد کنیم یا انجام خدمت؟

به گزارش مهر، وی ادامه داد: بدون شک برگزیده شدن به عنوان خادم قرآن آغاز خدمتگزاری مخلصانه در مرحله جدید است. خدمتگزاری بدون چشم داشت، خدمت به خود در جهت شکوفا و بهتر شدن، خدمت به ارزش های متعالی انسانی و دینی، خدمت به برجستگی های معارف دینی، نماز و عدالت به عنوان دوشاخصه اصلی حکومت دینی است.

معاون قرآن و عترت در ادامه سخنانش تصریح کرد: ما باید بیش از پیش به دنبال عرضه برجستگی های اسلام باشیم و بر خود میبالیم که قرآن کریم ارمغانی است که از جانب پروردگار نازل شده است.

فقهی زاده با اشاره به یکی از روایات حضرت رضا(ع) بیان داشت: در روایتی از امام رضا(ع)، وظیفه مبلغان مکتب اهل بیت و دلدادگان قرآن کریم، عرضه شایسته معارف قرآن کریم به جهانیان است. در این صورت آنها خود دلداده خواهند شد. ما چه بخواهیم و نخواهیم مبلغ قرآن هستیم. 

وی ادامه داد: ما باید مبلغ قرآن و معارف اهل بیت (ع) باشیم و این معارف را پیراسته از خرافات و بدور از اضافات به دیگران عرضه کنیم و به آنچه عرضه می‌کنیم ببالیم و اثبات کنیم که عملاً خادم قرآن هستیم که همه در چهارچوب خدمتگزاری به قرآن قابل تعریف است.

معاون قرآن و عترت افزود: معاونت قرآن و عترت به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی که بر مبنای دستاورد خون شهیدان و مبانی عترت طاهره شکل گرفته همه ساله در سنتی نیکو در جستجوی خادمان است و فواید بزرگی را نسبت به جامعه تقدیم کردند.

وی دریافت عنوان خادم القرآن را به مثابه عهدی باخدا دانست و تصریح کرد: اولین مقامی که خداوند برای پیامبر معرفی میکند الگوی عملی است. این مسئولیت بزرگ به عالمان و پرافتخارترین چهره ها که به عنوان خادم القرآن با آنها مواجه هستیم داده شده است.

در ادامه برنامه سامانه جامع قرآنی کشور رونمایی شد.

ملانوری مدیر مرکز ارتباطات معاونت قرآن وعترت در سخنان کوتاهی در معرفی این سامانه گفت: این سامانه پیوندهایی درباره آزمون قرآن و عترت نمایشگاه قرآن و مؤسسات، بانک تلاوت محصولات قرآن و عترت و... قرار گرفته ودر آن همه فعالیت‌های معاونت قرآن و عترت تجمیع شده است.

 در پایان نیز خادمان قرآنی نیز در هشت رشته تخصصی مورد تکریم و تجلیل قرار گرفتند.