چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶

بازدیدهای بهداشتی محیط خوابگاه های دانشجویی ضروری ترین برنامه صنفی و رفاهی امور دانشجویان است

گزارش بازدیدهای بهداشتی محیط خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم

دکترمهدی عبدالهی فرد مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم از انجام بازدیدهای بهداشتی خوابگاه های دانشجویی با حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و با هدف ارتقاء سطح کیفی سلامت دانشجویان خبر داد .

به گزارش مفدا-جهرم" مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اعلام این خبر گفت: با توجه به ارتباط سلامت محیط خوابگاه های دانشجویی و با عنایت به فقدان برنامه‌ریزی مناسب جهت شناسایی و کنترل عوامل بیماری زا ؛ معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم برنامه ریزی مشخصی با حضور کارشناس بهداشت محیط و کارشناسان اداره خوابگاه های دانشجویی در جهت بازدید های بهداشتی محیط خوابگاهی دانشجویان در نظر گرفته است که مستمر و به صورت هفتگی انجام می پذیرد.

وی هدف از انجام این بازدید های بهداشتی در فواصل زمانی مشخص را اقدامات پیشگیرانه و ایجاد فضای بهداشتی امن در محیط تحصیلی دانشجویان دانست و افزود: دانشگاه علوم پزشکی جهرم با دارا بودن ۷ خوابگاه ملکی که ۳ خوابگاه دخترانه و ۴ خوابگاه پسرانه را در بر می گیرید این نیاز را در خود می بیند که به صورت مستمر بهداشت محیط آن را با نظارت کامل کارشناس بهداشت محیط دانشگاه بررسی وارزیابی نماید.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم ضمن اعلام رضایت از نحوه ارائه خدمات بهداشتی کارشناسان مربوط به عرصه سلامت عنوان داشت : ارائه خدمات مطلوب بهداشتی با مساعدت و همکاری پرسنل معاونت فرهنگی و دانشجویی از مهمترین خدمت رسانی رفاهی در عرصه سلامت جسمی دانشجویان بوده که بی شک پیش زمینه، سلامت روحی و روانی آنان نیز خواد بود.

وی در پایان با اشاره به ضوابط و مقررات بهداشتی اسکان در خوابگاه های دانشجویی اظهار داشت:طبق آیین نامه اسکان خوابگاه ها، نظافت و نظم وسایل شخصی داخل اتاق ها برعهده خود دانشجویان است و ضروری است روزانه اقدام به جاروی فرش و موکت و حداقل هر دو هفته یکبار کتاب­ها و سایر وسایل اتاق جابه­ جا و زیر و اطراف آن تمیز شود وپسماند های غذا را از اتاق ها جمع آوری  کنند .

وی گفت : دانشجویان موظفند بهداشت عمومی و فردی خود را در خوابگاه رعایت نموده و به تذکرات مسئولین و کارشناسان خوابگاه و همچنین کارشناس بهداشت محیط دانشگاه توجه ویژه داشته باشند.

گفتنی است در این بازدیدها چک لیست های بهداشتی اعم از « چک لیست های مربوط به پسماند هایی چون کاغذ، پلاستیک و شیشه و ...، پاکیزگی و نظافت کامل سرویس های بهداشتی و حمام ها، توری فاضلابروی حمام و آشپزخانه، توری درب و پنجره ها و دیگر موارد بهداشتی»  مطابق آیین نامه ها و چک لیست های ارائه شده بهداشتی و به منظور جلوگیری از انتقال بیماری، توسط کارشناس بهداشت محیط بررسی و پیگیری می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.