چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵

همتایاران اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی فسا انتخاب شدند/ برگزاری کارگاه آشنایی با آیین نامه همتایار سلامت

همتایاران اداره مشاوره فسا

کارگاه آشنایی با آیین نامه همتایار سلامت اداره مشاوره با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی، کارشناسان اداره مشاوره و همتایاران سلامت و معرفی همتایاران جدید برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا، کارگاه آشنایی با آیین نامه همتایار سلامت اداره مشاوره با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی، کارشناسان اداره مشاوره و همتایاران سلامت برگزار شد.

در این نشست دکتر مجید نقدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، ضمن خوش آمدگویی و ابراز خرسندی از حضور پرشور دانشجویان گفت: سرمنشا بسیاری از تحولات خوب در دانشگاه حضور و همکاری مستمر دانشجویان می باشد.

دی ادامه داد: با وجود دغدغه های دانشجویان، اختصاص زمان جهت کمک کردن به هم نوعان بسیار ارزشمند است.

دکتر نقدی اظهار داشت: اگر به این موضوع باور داشته باشیم که پتانسیل و اهرم اداره مشاوره و همتایاران، اهرم بسیار قوی است باعث می شود روند کار آسان تر و جذاب تر گردد و خوشبختانه بلوغ فکری خوب دانشجویان و بستر قوی خانواده ها ی آنان باعث شده است که با مشکلات کمتری روبرو باشیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی ضمن اشاره به اهداف اصلی همتایاران سلامت اداره مشاوره گفت: بارزترین هدف همتایاران سلامت پیشگیری از افت تحصیلی می باشد.

 در ادامه خانم طاهره بهرامی کارشناس مسئول اداره مشاوره اهمیت دستورالعمل اجرایی آئین نامه همتایارسلامت و همچنین اهداف تشکیل گروه را بیان کرد و گفت: نیاز سنجی دانشگاه جهت محورهای خودمراقبتی ویژه دانشجویان، برگزاری کارگاه های آشنایی با اختلالات شایع روان پزشکی بین دانشجویان و مهارت های زندگی و اصول و فنون مقدماتی مشاوره از مهم ترین برنامه های همتایاران می باشد.

در پایان جلسه همتایاران به معرفی خود و بیان نقطه نظرات خودپرداختند.

گفتنی است، به همتایاران جدید به مدت یک سال از سوی  معاونت فرهنگی و دانشجویی ابلاغ همتایاران سلامت اداره مشاوره ابلاغ شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.