سه‌شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۱

9 دی یک حقیقت تاریخی در کشور ماست

9 دی بوشهر

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: 9 دی یک حقیقت تاریخی در کشور ماست که برای شناخت آن هنوز نیاز به زمان داریم.

بیژن نوباوه شامگاه دوشنبه در جمع دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در تاریخ، بسیاری از حوادث وجود دارد که ما امروز به حقیقت آن بیشتر پی می‌بریم اما بسیاری از حوادث به‌مرور عادی جلوه‌گر می‌شود و تنها لقلقه زبان می‌شود اما زمان که می‌گذرد حقایق آن بیشتر روشن می‌شود که نه دی از جمله این حوادث است.

وی با اشاره به ترفندهای نظام استکبار به‌ویژه آمریکا در دو قطبی کردن کشورهای جهان گفت: آمریکا و کشورهای استکباری، کشورها را به دو دسته شمال و جنوب تقسیم می کنند و به غیر از خود و کشورهای اروپای غربی دیگر کشورها حتی چین را جنوب می‌دانند و می‌گویند کشورهای شمال باید بر کشورهای جنوب استیلا داشته باشند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: هالیود با بودجه‌های کلان و تبلیغات دروغین سالانه هزاران فیلم تولید می کند که هیمنه آمریکا را به رخ دنیا بکشد و بگوید کشورهای شمال در دنیا در همه زمینه‌ها برترند و تنها آمریکاست که می ‌تواند منجی بشر باشد.

نوباوه ادامه داد: امام خمینی (ره) در سن پیری، انقلاب اسلامی را آغاز می کند و آمریکا راچنان تحقیر می کند که خود آن ها اعتراف می کنند که این مرد بزرگ هیمنه مارا در دنیا ضعیف کرده.

وی اقتدار جمهوری اسلامی ایران را ناشی از نیروی ایمان و حضور مردم در صحنه دانست و افزود: علت این که دشمنی دنیای غرب با کشور ما بسیار گسترده و بزرگ است این است که ما با تفکر دنیای سلطه‌گر مخالفیم و نمی پذیریم تحت سیطره آنان باشیم.

نوباوه با بیان این که حجم تبلیغات بر علیه کشور ما 20 برابر دنیاست گفت: در حالی که برای براندازی شوروی سابق تنها یک رادیو صدای آمریکا راه اندازی شد اما هم اینک 200 کانال فارسی رادیو وتلویزیون برعلیه کشور ما فعالیت می کنند و تنها بی بی سی بیش از 50 درصد از حجم برنامه‌هایش به زبان فارسی است که این نشان دهنده دشمنی‌های بی حد وحصرنظام سلطه با نظام اسلامی ماست.

وی گفت: با این که تنها در جنگ 8 ساله هزار میلیارد دلار خسارت به کشور ما وارد شد وپس از جنگ و به ویژه بعد از فتنه 88 انواع تحریم‌های فلج کننده برعلیه ایران اعمال کردند اما به لطف خداوند ایران در نانو تکنولوژی و های‌تکنولوژی و بیوتکنولوژی جزو پنج کشور برتر دنیاست و توانسته جایگاه خود را در جهان باز یابد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود همه دشمنی های آمریکا با مردم ایران اگر به مسایل، نگاه عمیق کنیم نمی توانیم حتی یک پیروزی برای نظام استکبار ترسیم کنیم در حالی که در مقابل صدها وهزاران پیروزی برای جبهه مقاومت و مقابله با استکبار به دست آمده است.

وی با اشاره به فتنه 88 گفت: یکی از مسایل که بسیار برنامه ریزی و حساب شده بود ماجرای فتنه سال 88 بود که عده‌ای زیر بار قانون وشورای نگهبان نرفتند ومن این را کودتا علیه انتخابات می دانم.

نوباوه افزود: من ندیدم در هیچ جای دنیا هیچ یک از سیاستمداران به امام راحل توهین کنند اما در فتنه 88 به امام و عکس امام (ره) و حتی به ساحت مقدس امام حسین (ع) توهین کردند و همین رفتارها باعث شد که مردم بصیر و آگاه ایران حماسه نهم دیماه راخلق کنند.

این همایش با نام عنوان "رمز گشایی از حادثه ای با رمز 88109" به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن اجتماعات شهید بهشتی دانشگاه برگزار شد.

انتهای پیام/ س.ر 2050

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.