سه‌شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳

اولین نشست هم اندیشی تشکل ها و کانون های فرهنگی، هنری دانشگاه های بوشهر برگزار شد

نشست هم اندیشی بوشهر

اولین نشست هم‌اندیشی تشکل‌ها و کانون‌های فرهنگی هنری دانشگاه‌های بوشهر با حضور معاونین فرهنگی این دانشگاه‌ها شامگاه یکشنبه در سالن فردوسی دانشگاه خلیج فارس برگزار شد.

در این نشست که به همت معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد مسولان و اعضای کانون‌ها و تشکل‌های هنری دانشگاه‌های بوشهر و معاونین فرهنگی این دانشگاه‌ها، راه‌های تعامل وهمکاری با یکدیگر را مورد بررسی قرار دادند.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این نشست گفت: هدف از این گرد همایی هماهنگی حرکت‌های هنری و فرهنگی دانشجویان در سطح دانشگاه و اجتماع و تعامل و هم‌افزایی نیرو وتوان دانشجویان در زمینه‌های فرهنگی وهنری است.

مهندس محمد مهدی محمدی افزود: دومین هدف از تشکیل این نشست تشریح وتبیین هشتمین جشنواره وزارت بهداشت است و این‌که چگونه همه دانشگاه‌ها می توانند در این جشنواره شرکت ودر زمینه‌های مختلف هنری و فرهنگی هنرنمایی کنند.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه خلیج فارس نیز گفت: سعی می کنیم در حد توان از همه کا نون‌های هنری وفرهنگی حمایت کنیم و زمینه را برای فعالیت آنان فراهم کنیم.

دکتر شیرزادی افزود: به طور قطع محدودیت‌هایی وجود دارد اما باید در این مسیر به حرکت خود را ادامه دهیم تا به تدریج شاهد رفع این موانع و محدودیت‌ها باشیم.

وی بیان داشت: باید سعی کنیم سالانه جشنواره‌های فرهنگی، استانی در بین دانشگاه‌های استان برگزار کنیم ودانشجویان در زمینه تولید محتوا تلاش کنند و در زمینه برگزاری نمایشگاه‌های مشترک نیز همکاری داشته باشند.

دبیر هشتمین جشنواره فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: یکی از ویژگی‌های جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت کشف استعدادها در دانشگاه‌ها بوده و ما امیدواریم در سایر دانشگاه‌های استان نیز شاهد بروز استعدادهای هنری باشیم.

بنت الهدی دشتی افزود: مهلت ارسال آثار به هشتمین جشنواره فرهنگی تا پایان دی‌ماه تمدید شده وهمه دانشجویان و کانون‌های هنری می توانند آثار خود را به دبیرخانه مرکزی جشنواره در وزارت بهداشت ارسال کنند.

وی با اشاره به این که با استفاده از ابزار هنر می شود باورهای عمیقی را گسترش داد گفت: جشنواره فرهنگی هشتم در سه بخش دانشجویان علوم پزشکی، کارکنان، اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و بخش دانشجویان دانشگاه‌های وزارت بهداشت، علوم و دانشگاه آزاد برگزار می شود و موضوعات آثار می بایست مرتبط با سلامت جسم یا سلامت روح باشد.

در ادامه این نشست خانم مژگان زارعی از سفیران جشنواره هشتم به تشریح جزئیات جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت پرداخت وپیشنهاد داد: در هر دانشگاه دبیرخانه جشنواره تشکیل شود و با ایجاد کانال تلگرامی اهداف، برنامه‌ها وشرایط شرکت در جشنواره به اطلاع دانشجویان رسانده شود.

در این نشست نمایندگان کانون‌ها وتشکل‌های هنری دانشگاه‌های بوشهر هر یک به بیان نظرات ودیدگاه‌های خود درباره همکاری با سایر دانشگاه‌ها ونیز شرکت در جشنواره هشتم پرداختند.

در پایان این نشست شال جشنواره هشتم فرهنگی با نماد آبی دریای خلیج فارس به معاونین فرهنگی و نمایندگان کانون‌ها وتشکل‌ها اهداشد.

انتهای پیام س/ ر 2050

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.