سه‌شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۱

دانشجوی علوم پزشکی شاهرود و دارنده مدال نقره مسابقات قهرمانی کاراته کشور:

شعار « اول درس بعد ورزش» سکوی پرتابم به سوی موفقیت است/ مسابقات از سطح فنی بالایی برخوردار بود

سیده یگانه نقیبی کاراته کا دانشجوی علوم پزشکی شاهرو

سیده یگانه نقیبی، دانشجوی کاراته کر دانشگاه علوم پزشکی شاهرود که موفق شد در بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی کاراته کشور سبک « شیتوریو کوبه اوزاکا» به میزبانی استان تهران، مدال نقره این مسابقات را از آن خود کند، رمز موفقیت خود را حمایت‌های خانواده و دانشگاه عنوان کرد وگفت: شعار « اول درس بعد ورزش» سکوی پرتابم به سوی موفقیت است.

نقیبی متولد سال ۷۶ در شهر مشهد و ساکن تربیت حیدریه است که در حال حاضر در رشته علوم آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود مشغول به تحصیل است. وی  در مسابقات اخیر توانست در رشته کومیته‏، رده سنی بزرگسالان و کمربند مشکی در وزن به اضافه ۶۸ کیلوگرم عنوان نایب قهرمانی را کسب کند.

وی در خصوص سطح کیفی و فنی بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی کاراته کشور سبک «شیتوریو کوبه اوزاکا» در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار مفدا گفت: طبیعا چون مسابقات در سطح کشوری بود از سطح بالایی برخوردار بود و حریفان همه تمرین کرده و آماده بودند و تمامی استانها نمایندگانی برای شرکت در مسابقات فرستاده بودند.

حریفان قدر و خوبی گام به مسابقات قهرمانی کشور گذاشتند

دانشجوی کاراته کا دانشگاه علوم پزشکی شاهرود افزود: حریفان قدر و خوبی گام به این مسابقات گذاشتند و از آمادگی جسمانی و روحی خوبی برخوردار بودند.

نقیبی عامل موفقیت خود در این آوردگاه ورزشی را حمایت‌های مادر و همچنین خواهر کوچکترش که خود نیز در رشته ورزشی کاراته فعالیت می‌کنند، ذکر کرد و گفت: من در خانواده ورزشی رشد کرده‌ام و مادر و خواهرم به دلیل فعالیت در این رشته، حمایت‌های لازم را نسبت به من انجام می‌دهند. از آنجایی که آنها خودشان کاراته کا هستند، کاملا آگاهانه من را راهنمایی کردند و مشورت‌های لازم را به من در زمینه تخصصی رشته ورزشی‌ام دادند.

با وجود داشتن کنکور و مشغله تحصیلی با انجام تمرینات فشرده موفق به کسب عنوان دومی مسابقات شدم

وی افزود: من عاشق کاراته هستم و با وجود اینکه مدت ۲ سال به علت داشتن کنکور و درگیری و مشغله تحصیلی، کاراته کار نمی‌کردم اما از اوایل آبان ماه زیر نظر مربیان با تجربه به انجام تمرینات فشرده پرداختم و توانستم با رسیدن به آمادگی جسمانی و روحی مطلوب‏، تاحدی خودم را برای مسابقات قهرمانی کشور آماده کنم و خدا را شکر که موفق شدم مقام دومی این رقابتها در رشته کومیته را به دست آوردم.

وی گفت: اکنون با وجود اینکه من دانشجوی یک شهر دیگری هستم و از خانواده دورم اما خانواده‌ام همواره از دوران طفولیت تا اکنون من را مورد حمایت خود قرار داده‌اند و اکنون نیز پیگیر فعالیت‌های ورزشی من هستند و اگر مشوق‌ها و حمایت‌های بی‌دریغ آنها نبود، شاید من نمی‌توانستم در زمینه ورزشی رشد و جهشی داشته باشم.

حمایت‌های خانواده و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود مسیر موفقیت‌هایم را هموار کرد

نقیبی به حمایت‌های دانشگاه علوم پزشکی در رسیدن به موفقیت‌هایش اشاره کرد وگفت: دانشگاه علوم پزشکی شاهرود همواره در رسیدنم به این موفقیت‌ها حمایتم کرده و این حمایتی که می‌گویم هم به لحاظ روحی و هم به لحاظ معنوی و ابعاد دیگر بوده و قطعا این حمایت‌ها و تشویق‌های دانشگاه باعث شده تا حدی زیادی با آرامش خاطر در مسابقات ورزشی از جمله بیست و دومین دوره رقابت‌های قهرمانی کشور حضور یابم.

ورزش باید جزو لاینفک محیط دانشگاه‌ها و همراه داشجویان باشد

دانشجوی رشته علوم آزمایشگی داشگاه علوم پزشکی شاهرود در پاسخ به این که چطور فعالیت‌های ورزشی خود را تنظیم می‌کنید که لطمه‌ای به درس و تحصیل شما وارد نشود، گفت: ورزش و تحصیل دو مقوله‌ای است که باید در کنار همدیگر باشند. این دو موضوع مکمل هم هستند و به نظرم ورزش باید جزو لاینفک در محیط دانشگاهها و همراه دانشجویان باشد از این رو یک دانشجو همواره باید فعالیت های خود را طوری تنظیم کند که لطمه‌ای به درس و تحصیلش وارد نشود.

نقیبی گفت: اگر فردی عاشق یک موضوعی مانند ورزش باشد حتما با یک جابجایی کوچک‏ برنامه‌های روزانه‌اش، فرصت برای آن  کار را پیدا می کند مثلا من دو روز در هفته به باشگاه می‌روم و زیر نظر مربی ام تمرین و ورزش می کنم و در روزهای دیگر هفته خودم  مبادرت به تمرینات ورزشی می‌کنم ضمن اینکه  در کنار ورزش از درس هم غافل نمی‌شوم و در واقع من شعار « اول درس بعد ورزش» را همواره سرلوحه امور زندگی‌ام قرار می‌دهم و خوشبختانه توانسته‌ام در سایه این شعار موفق باشم.

وی در خصوص ورود خود به عرصه کاراته و فعالیت خود در این رشته رزمی گفت: از سال ۸۱ کاراته کار می‌کنم البته سبک اصلی خودم شوتوکان است اما در بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی کشور در سبک « شیتوریو کوبه اوزاکا» حضور یافتم و خوشبختانه توانستم گردن آویز نقره را تصاحب کنم.

کسب ۲۳ مدال طلا، ۴ نقره و ۱۸برنز در پیکارهای مختلف ورزشی

دانشجوی مدال آور دانشگاه علوم پزشکی شاهرود درباره کسب عناوین و مدال‌های خود در رقابتهای گذشته خود گفت: از آنجایی که از سن پایین و از دوران کودکی مبادرت به فعالیت در رشته کاراته می‌کنم خوشبختانه تاکنون مقام‌ها و مدال‌های رنگارنگی در سطح مسابقات شهرستان، استان و کشور به دست آورده‌ام که در مجموع کسب ۲۳ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۱۸ مدال برنز در پیکارهای مختلف ورزشی کارنامه ورزشی من است که از مهم‌ترین این نتایج می‌توان به کسب مقام قهرمانی کاتای کشور در سال ۸۴ و کسب مقام نخست کومیته کشور در سال‌های ۸۴، ۸۸، ۸۹ و ۹۲ اشاره کرد. همچنین کسب مقام دوم کومیته کشور در سال ۹۱ که در استان فارس برگزار شد و کسب مقام سوم کومیته کشور در سال ۹۰ به میزبانی استان خراسان رضوی از دیگر عناوین من بوده است.

وی در پاسخ به این که در زمینه فعالیت‌های ورزشی چه هدفی برای خود ترسیم کرده‌ای، گفت: مثل بسیاری از دیگر ورزشکاران دوست دارم عضو ثابت تیم ملی شوم و در عرصه جهانی برای کشور مدال کسب کنم و افتخارات زیادی برای کشورم به ارمغان بیاورم و در این راستا همه تلاشم را خواهم کرد تا آن روز هرچه زودتر فرابرسد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.