چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵

کارگاه توانمند سازی مددکاران اجتماعی کلان منطقه ۶ آمایشی کشور برگزار شد

1

نشست مددکاران اجتماعی کلان منطقه ۶ آمایشی کشور به همت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زنجان و با رویکرد توانمند سازی مداخلات روانی و اجتماعی در سوانح و حوادث و در مراکز بهداشتی و درمانی روز سه شنبه ۲۳بهمن برگزار شد.

به گزارش مفدا زنجان،دکتر مقتدا شعوری معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زنجان به اهمیت نقش و حرفه مدد کاری دردین اسلام اشاره نموده و مددکاران را بازوانی نیرومند برای حل مشکلات مردم در زمان حادثه و بحران نامید.
وی به ضرورت نقش مددکاری و حمایت از اقشارمردم اشاره نمود و آن را جزو واجبات دردین اسلام عنوان نمودو افزود: با توجه به اهمیت مددکار و مددکاری درکشور چندین ارگان و اداره ازجمله بهزیستی و کمیته امداد و...تشکیل شده است.
معاون اجتماعی دانشگاه داشتن دانش و آگاهی را از جمله خصوصیات مهم برای مددکاران در جهت مدد رساندن و راهنمائی مردم برشمردو تاکید کرد: مددکاران اجتماعی بازوان اصلی دانشگاه و نیزحمایت کنند گان اصلی بیماران در زمان بستری و ترخیص هستند و در کشور ما که با انواع بحرانهای طبیعی و حوادث مواجه است نقش مددکاران پررنگ تر می شود .
وی یکی ازاهداف مهم تشکیل معاونت اجتماعی را حضوردرکنار مردم درزمان مشکلات دانسته و افزود: مددکاران اجتماعی و رابطین مددکاری در بیمارستانها و مراکز بهداشتی و درمانی حضور خواهند داشت تا در کنار بیماران و مردم باشندو از آنان  پشتیبانی کنند و با تشکیل کانونهای محلی نقش مدد کاران اجتماعی پشتیبانی و حمایت از اقشار آسیب پذیر وبه عنوان  توانمند کننده جامعه است و لازمه این امر هم  افزایش علم و توانائی مددکاران است .
دکتر شعوری وی هدف از برگزاری کارگاه را افزایش علم و  توانمندی مددکاران اجتماعی در جهت همراهی و هم افزایش بیشتر و نیز تبادل نظر در مورد مسایل مربوط به مدد کاری نام برد . 
دکتر قاسم موسوی دکترای تخصصی بلایا و فوریتها و مدرس دوره درمورد مداخلات روانی و اجتماعی در سوانح و حوادث طبیعی و اصول و مبانی آن و واکنش های روانی به حادثه و مداخله به واکنش ها و نقش مدد کاران اجتماعی در حمایت های اجتماعی روانی درحوادث پرداخت.  
این کارگاه به مدت سه روز از ۲۳ بهمن لغایت ۲۶ بهمن ماه در سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان در حال برگزاری است.
 
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.