چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰

از سوی سازمان جهانی مالکیت فکری

رتبه نخست تحقیقات هوش مصنوعی به چین رسید

چین

سازمان جهانی مالکیت فکری عملکرد کشورهای چین، آمریکا،کره جنوبی و ژاپن در حوزه ثبت پتنت را نسبت به باقی کشورها برتر دانست.

به گزارش مفدا به نقل از ایسنا، سازمان جهانی مالکیت فکری در ژنو سوئیس به تازگی مؤسسات و دانشگاه‌هایی که بیشترین پتنت‌ها در حوزه هوش مصنوعی را داشته‌اند، رتبه‌بندی کرده است.

این رتبه بندی حاکی از آن است که در میان ۵۰۰ متقاضی ثبت اختراع، ۱۶۷ مورد از آنها به دانشگاه‌ها و سازمان‌های تحقیقاتی عمومی اختصاص می‌یابد.

چینی‌ها موفق شدند بیشترین تعداد از پتنت‌های ثبت شده را به خود اختصاص دهند و در این رتبه‌بندی ۱۱۰ دانشگاه چینی، ۲۰ دانشگاه آمریکایی، ۱۹ دانشگاه کره‌ای، چهار دانشگاه ژاپنی و چهار سازمان تحقیقاتی دولتی اروپایی حضور داشتند.

"سازمان جهانی مالکیت فکری" در گزارش اخیر خود اعلام کرد: رتبه اول و دوم فعالیت‌های ثبت اختراع در حوزه هوش مصنوعی به ترتیب تحت سلطه شرکت‌های بزرگ آمریکایی و ژاپنی است. شرکت سامسونگ کره جنوبی نیز در این رقابت رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که فعالیت دانشگاه‌ها در حوزه هوش مصنوعی بیشتر در عرصه تحقیقات هوش مصنوعی، برخی تکنیک‌های یادگیری ماشین و علوم اعصاب انجام می‌شود.

دانشگاه‌های چینی از قبیل دانشگاه "زیدیان"(Xidian) و دانشگاه "ججیانگ"( Zhejiang) در میان ۳۰ ثبت‌کننده برتر پتنت هاهستند.

دانشگاه "زیدیان"(Xidian) پتنت‌هایی را در حوزه ارتباطات دوربرد و دانشگاه "ججیانگ"(Zhejiang) پتنت‌هایی راجع به صنعت و تولید به ثبت می‌رساند.

دانشگاه پکن نیز در این رابطه نقشی کاربردی ایفا می‌کند.

راجع به دانشگاه‌های آمریکایی که در حوزه ثبت پتنت‌های هوش مصنوعی فعال هستند می‌توان به دانشگاه‌های کالیفرنیا،ام‌.آی‌.تی و مؤسسه فناوری کلمبیا اشاره کرد.

مؤسسه ملی علوم و فناوری صنعتی پیشرفته و مؤسسه ملی اطلاعات و ارتباطات فناوری ژاپن نیز در زمره برترین مؤسسات در حوزه ثبت پتنت‌های هوش مصنوعی هستند.

انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.