سه‌شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۵

در فرصت‌های مطالعاتی ویژه؛

دانشگاه استنفورد دانشجویان را به سفرهای بین‌المللی می‌فرستد

استنفورد

دانشگاه استنفورد آمریکا فرصت‌های مطالعاتی ویژه‌ای را همراه با سفرهای تحقیقاتی بین‌المللی در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد.

به گزارش مفدا، سالانه بیش از ۱۰۰۰ دانشجو در دانشگاه استنفورد می‌توانند از فرصت‌های مطالعاتی ویژه استفاده کنند و همگام با اساتید در پروژه‌های تحقیقاتی تحت نظر آنها فعالیت نمایند.

این امکان برای تمام رشته‌ها از رشته‌های مهندسی و پزشکی گرفته تا رشته‌های علوم انسانی و ارتباطات فراهم است.

در بعضی از این پروژه‌ها دانشجویان می‌توانند در مسافرت‌های جهانی، تحقیقات خود را تکمیل کنند و قابلیت‌های فنی و تحلیلی‌شان را در رشته تحصیلی خود بهبود ببخشند و با تمام جنبه‌های یک تحقیق و پژوهش آکادمیک تمام‌عیار آشنا شوند.

این پروژه‌ها به غنی شدن رزومه کاری و علمی دانشجویان شرکت‌کننده، آشنایی با فرصت‌های شغلی و تقویت توانمندی‌ها کمک شایانی می‌کنند.

دانشجویان می‌توانند پس از پایان تحصیلات خود در پروژه‌هایی از این دست شرکت کنند و یا در دیگر شغل‌های مرتبط مشغول به کار شوند.

پروژه‌هایی نظیر ساخت مغز مصنوعی، تولید صخره و سنگ با پرینترهای سه بعدی، واقعیت مجازی، درمان بیماری تب حلزونی و حتی آسیب‌شناسی ازدواج در سنین بسیار پایین از جمله پروژه‌هایی هستند که در رشته‌های مختلف مورد بررسی قرار می گیرند.

در سال گذشته بودجه اختصاص یافته به این پروژه‌ها بیش از پنج میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بوده است و ۹۸۶ دانشجو از این فرصت‌های مطالعاتی استفاده کرده‌اند.

۳۱ درصد این پروژه‌ها در زمینه مهندسی، ۲۲ درصد علوم طبیعی، ۱۸ درصد علوم اجتماعی، ۱۸ درصد برنامه‌های میان رشته‌ای و ۱۱ درصد در زمینه هنری بوده است.

۱۹ درصد سفرهای تحقیقاتی در این برنامه به اروپای غربی، ۲۴ درصد آسیا، ۱۳ درصد آفریقا، ۱۱ درصد آمریکای لاتین و ۱۳ درصد به دیگر مناطق بوده است.

دانشجویان شرکت کننده در این طرح از آن به عنوان یکی از بهترین تجربیات آکادمیک خود یاد می‌کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.