سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷

جلسه شورای تامین بهداشت روان دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد

شورای تامین بهداشت روان دانشگاه علوم پزشکی همدان

با حضور مسئولین و مدیران دانشگاه علوم پزشکی همدان، جلسه ای با عنوان شورای تامین بهداشت روان دانشگاه با هدف به کارگیری استراتژی های پیشگیری از آسیب های اجتماعی و روانی دانشجویان برگزار شد.

به گزارش مفدا همدان، با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان، معاون فرهنگی و دانشجویی، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، رئیس اداره مشاوره و سلامت روان، مدیر گروه روان پزشکی، مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه و دیگر کارشناسان این شورا در محل دفتر ریاست دانشگاه تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه دکتر «سهیلا پناهی» رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه به ارائه گزارش عملکرد این اداره طی ۹ ماهه نخست سال ۹۷ پرداخت.

پیگیری مصوبات جلسات گذشته و طرح پیشنهادات و دستور کار به منظور به کارگیری استراتژی های پیشگیری از آسیب های اجتماعی و روانی دانشجویان به ویژه ارائه تدابیری در خصوص الزام مشارکت دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی در آزمون سلامت روان و ارائه خدمات روان شناختی به دانشجویان شناسایی شده و در معرض آسیب از جمله اهداف برگزاری این جلسه به شمار می رفت.

از جمله مسائل و موضوعات مطرح شده در این شورا می توان به بررسی راهکارهایی در خصوص جذب نیروهای طرحی به صورت مداوم از طریق هماهنگی با معاونت توسعه، اختصاص اتاق مشاوره در دانشکده پزشکی به لحاظ الزام استاندارد پزشک عمومی اشاره کرد.

همچنین ارائه استراتژی هایی جهت متقاعد کردن مسئولین آموزشی، دستیاران بالینی و تحصیلات تکمیلی جهت اجرای تست سلامت روان و مطرح کردن مهارت های زندگی در قالب واحد درسی از دیگر مباحث بررسی شده در این جلسه بود.

بیان نقطه نظرات و پیشنهادات توسط اعضاء و حاضرین پایان بخش جلسه شورای تامین بهداشت روان دانشگاه علوم پزشکی همدان بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.