چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱

دهمین اردوی جهادی دانشگاهیان علوم پزشکی گیلان در منطقه محروم هلو سرای املش برگزار شد

اردو گیلان

همزمان با ایام دهه فجر، دهمین اردوی جهادی دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت ارایه خدمات رایگان بهداشتی و درمانی در منطقه هلو سرای املش برگزار و بالغ بر ۲۰۰ نفر از خدمات مختلف بهداشتی و درمانی بهره مند شدند.

به گزارش مفدا گیلان، همزمان با ایام مبارک دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب، دهمین اردوی جهادی دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت ارایه خدمات رایگان بهداشتی و درمانی در منطقه هلو سرای املش برگزار شد.

در این اردوی جهادی که به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و با تلاش کانون فعالیت های جهادی و هلال احمر دانشگاه برگزار شد، بالغ بر ۲۰۰ نفر از خدمات مختلف بهداشتی و درمانی بهره‌مند شدند.

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این اردوی جهادی با حضور در مرکز سلامت جامعه روستایی این منطقه محروم از ساعات ابتدایی صبح بالغ بر ۱۰۰ نفر را را مورد ارزیابی قندخون، فشارخون، شاخص توده بدنی و مشاوره قرار گرفتند و افراد در معرض خطر به پزشکان عمومی حاضر ارجاع داده شدند. 

همچنین در بخش مامایی ۳۵نفر از بانوان منطقه از نظر سرطان پستان و بیماری های زنان معاینه و افراد مشوک برای ماموگرافی به مرکز بهداشت ارجاع داده شدند و ۶۰ نفر از افراد منطقه تحت آموزش پرستاری، تغذیه، بهداشت دهان و دندان و بهداشت محیط  قرار گرفتند.

در بخش ویزیت رایگان نیز ۲ دندانپزشک و ۲ پزشک عمومی به ارایه خدمات در این اردو پرداختند.

گفتنی است، در این اردوی جهادی داروی رایگان به همت معاونت بهداشتی،  معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اختیار مردم این منطقه محروم قرار گرفت.

لازم به ذکر است، در ایام دهه فجر در راستای اهداف انقلاب که ارایه خدمت به محرومان است، دانشگاه علوم پزشکی گیلان توانست سه اردوی جهادی در مناطق محرم استان برگزار کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.