سه‌شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳

در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛

محفل انس با قرآن کریم و آیین تجلیل از برگزیدگان بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد+عکس

محفل انس با قرآن یاسوج

به گزارش خبر گزاری مفدا یاسوج، مراسم نورانی محفل انس با قرآن کریم شب گذشته باحضور نابغه قرآنی جهان اسلام حافظ خردسال حنانه خلفی ،قاری بین المللی قاسم مقدمی و مبتهل بین المللی سید کریم موسوی و با استقبال چشمگیر دانشجویان و کارکنان برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم که با برنامه های متنوع قرآنی همراه بود، رئیس دانشگاه رضا چمن ضمن خیر مقدم به حاضران و میهمانان، چند کلامی در باب اهمیت انس با قرآن کریم، فهم معانی آیات و تدبر در قرآن ایراد نمودند.

در ادامه این محفل روحبخش ابتهال خوانی و مدیحه سرایی توسط مبتهل بین المللی سیدکریم موسوی اجرا شد که از جذابیت و تنوع خاصی برخوردار بود.

تلاوت قرآن کریم توسط قاری بین المللی، آقای قاسم مقدمی از دیگر بخش های مهم این محفل پر فیض بود که طی آن آیات انتهایی سوره مبارکه بقره توسط ایشان تلاوت گردید و نوای ملکوتی قرآن با صوت دلنشین ایشان طنین انداز محفل شد.

اجرای مولودی خوانی توسط مداح اهلبیت (ع) مهدی حیدری موجب شادمانی و سرور جمع حاضر گردید.

در ادامه برنامه ها، نابغه قرآنی جهان اسلام، حنانه خلفی به سخنرانی، بیان خاطره از دیدار با مقام معظم رهبری واجرای دیگر برنامه های حفظ پرداختند و سوالات حاضرین را پاسخ دادند که با تحسین و تشویق های مکرر و زایدالوصف جمع حاضر مواجه شدند.

در پایان آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره بیست و یکم با حضور معاون استاندار، مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری ، معاون فرهنگی و دانشجویی و چندتن از اساتید برگزار شد، که طی این بخش از 70 نفر از برگزیدگان بخش های مختلف تجلیل بعمل آمد.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه هدف از برگزاری این محفل را انس بیشتر دانشگاهیان با کتاب نورانی قرآن دانستند و اظهار داشتند تجلیل از برگزیدگان و فعالان قرآنی علاوه بر ایجاد انگیزه بیشتر در فعالان قرآنی و سایر دانشگاهیان، موجبات شکوفایی استعدادهای قرآنی وترویج و اشاعه فرهنگ غنی قرآن کریم را فراهم می نماید.

در همین راستا مسئول مرکز قرآن و عترت دانشگاه ضمن بیان گوشه ای از فعالیت ها، رسالت این مرکز را ترویج و اشاعه فرهنگ غنی قرآن کریم و اهل بیت(ع) در بین دانشگاهیان دانست و اظهار داشت این مرکز از حیث فعالیت های قرآنی در سطح کشور از جایگاه خوبی برخوردار است که جهت نیل به اهداف موردنظر و وضعیت مطلوب، ضرورت تلاش و همکاری مضاعف بخش های مختلف دانشگاه را اجتناب ناپذیر دانست.

علی حسین فضیلت فرد از آغاز فرایند ثبت نام بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان، اساتید و کارکنان خبر داد و اظهار داشت در این راستا چندین ایستگاه جشنواره در سطح دانشگاه و مراکز برپا خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.