یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱

دبیر ستاد مرکزی فعالیت های جهادی وزارت بهداشت:

اعزام بیش از ۱۰ هزار جهاد گر در ایام دهه مبارک فجر برای خدمت رسانی به مناطق محروم و کم برخوردار کشور

حاجی زاده_مشهد

دبیر ستاد مرکزی فعالیت های جهادی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: بیش از ۱۰ هزار جهاد گر در قالب اساتید، دانشجویان و کارکنان در دهه مبارک فجر برای خدمات رسانی به مناطق محروم و کم برخوردار کشور اعزام می شوند.

به گزارش مفدا مشهد، دکتر محمد تاج فرد در حاشیه حضور و بازدید از مراسم اعزام ۱۵ تیم بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم و کم برخوردار حاشیه شهر مشهد در گفتگو با وب دا ، با بیان اینکه طرح خدمات رسانی به مناطق کم برخوردار با همکاری بسیج جامعه پزشکی در سراسر کشور در حال اجراست خاطر نشان کرد: بر این اساس روزانه ده ها تیم پزشکی و بهداشتی به مناطق مختلف کشور اعزام می شوند.

وی تصریح کرد: تیم های اعزامی به مناطق محروم و کم برخوردار با رویکرد سلامت محوری، خدمات بهداشتی،درمانی و آموزشی را به ساکنان مناطق هدف ارائه می دهند.

دبیر ستاد مرکزی فعالیت های جهادی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: تیم های اعزامی به مناطق محروم از سوی دانشگاه های علوم پزشکی حمایت های مالی و تجهیزاتی مناسبی می شوند که جای قدردانی دارد.

بر این اساس رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مراسم اعزام گروه های بسیج جامعه پزشکی به مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر مشهد، با بیان اینکه ایثار و فداکاری مردم محدود به جنگ و دفاع از کشور نبوده و در تمام دوران ها به شکل های مختلف به منصه ظهور رسیده است خاطر نشان کرد: مردم ایران در دوران انقلاب با تظاهرات و راهپیمایی ها، در دوران جنگ تحمیلی با نثار خون خود و در دوران پس از جنگ در جبهه های سازندگی، اقتصادی، علمی و فرهنگی با ایثار و از خود گذشتگی و با هدایت امام خمینی و رهبر معظم انقلاب به بارور شدن درخت انقلاب اسلامی کمک کردند.

دکتر دارابی با بیان اینکه فعالیت های بسیج در تمامی عرصه ها درخشان و مورد توجه بوده است خاطر نشان کرد: در حوزه سلامت نیز بسیج جامعه پزشکی با حضور در مناطق محروم و کم برخوردار نقش موثری در خدمات رسانی و بهبود سلامت ایفا کرده اند.

وی با بیان اینکه وجود روحیه ایثار و از خود گذشتگی در میان گروه های مختلف موجب ارتقاء شاخص های بهداشتی و درمانی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی شده است تصریح کرد: حوزه سلامت یکی از حوزه های موثر و پیشرو در خدمت به انقلاب بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه اردوهای جهادی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور نیز شکل گرفته است و به صورت متمرکز با همکاری گروه های مختلف پزشکی، درمانی و بهداشتی به مناطق محروم اعزام می شوند اظهار امیدواری کرد: با مشارکت تمام گروه ها در راستای ایجاد جامعه ای سالم، بانشاط و موفق بیش از پیش موفق باشیم.

در هفتمین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر ۱۵ تیم بسیج جامعه پزشکی به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و ویزیت به مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر مشهد شامل نوده و کال زرکش، حر، روستای برزش آباد هلالی، گلشهر، سلطان آباد، تبادکان و شاهنامه اعزام شدند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.