شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران:

استانداردهای پزشکی در اردوی سفیران سلامت مورد توجه قرار گرفته است

اردوی جهادی قم

یکی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: برخی از مراکز به علت سنگین بودن هزینه‌های تجهیزات، برخی استانداردهای دندانپزشکی را رعایت نمی‌کنند اما این استانداردها در اردوهای جهادی سفیران سلامت قم مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، دکتر غلامرضا بسطام عصر امروز در حاشیه اردوی جهادی سفیران سلامت در منطقه شیخ‌آباد طی گفت‌و گویی با اشاره به اینکه با اشاره به اینکه اصول مورد نیاز درمان بیمار در اردوی جهادی سفیران سلامت رعایت می‌شود، عنوان کرد: در این اردو از ساکشن‌های مرکزی استفاده می‌شود که در اروپا و آمریکا نیز از این ساکشن‌ها استفاده می‌کنند؛ برخی از این تجهیزات مورد استفاده در مراکز خصوصی هم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تجهیزات این اردوی جهادی استاندارد هستند، اضافه کرد: یونیت‌ها هیچ مشکلی ندارند و برای هر بیمار یک توربین استفاده می‌شود؛ حتی آبی که برای شست‌وشوی دهان بیمار استفاده می‌شود نیز برای تصفیه روند خاصی را طی کرده است.

این استاد دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: هر چند در هزینه‌ها بسیار صرفه‌جویی شده است اما با استفاده از افرد متخصص دستگاه‌های مورد نیاز با بهترین قیمت تامین شده است.

وی افزود: برخی از مراکز به علت سنگین بودن هزینه‌های تجهیزات، برخی استانداردهای دندانپزشکی را رعایت نمی‌کنند اما این استانداردها در اردوهای جهادی سفیران سلامت قم مورد توجه قرار گرفته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.