شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲

نگاهی به ششمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی دانشجویان پسر علوم پزشکی

از مشارکت ۵۶ دانشگاه علوم پزشکی در مسابقات تا قهرمانی پیاپی تیم بقیه الله

فوتسال

ششمین دوره مسابقات فوتسال دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی کشور روز گذشته با قهرمانی تیم فوتسال بقیه الله به کار خود پایان داد و پرونده این دوره از رقابت ها با نایب قهرمانی تیم سمنان و کسب برنز تیم اردبیل بسته شد.

به گزارش مفدا، تیم بقیه الله کسب مدال طلا این دوره از رقابتها، برای دومین بار قهرمان عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرد. سال گذشته در پنجمین دوره این رقابتها که در خزرآباد ساری برگزار شد، تیم فوتسال بقیه الله به قهرمانی رسید.

یکی از نقاط قوت برگزاری این دوره از رقابتها حضور حداکثری تیم های دانشگاه های علوم پزشکی در این مسابقات است. مشارکت ۵۶ تیم از دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی در این رویداد بزرگ ورزشی نقطه عطفی برای ورزش دانشگاهی است. جدا از کسب نتیجه و رقابت سالم میان دانشجویان علوم پزشکی، برگزاری این رقابتها با این حجم و گستردگی تیم های شرکت کننده و حضور بیش از ۱۲۰۰ نفر شرکت کننده اعم از ورزشکاران،مربیان، داوران، دست اندرکاران اجرایی و... در طول مدت ۱۰ روز کار بزرگی است که وزارت بهداشت وتربیت بدنی معاونت فرهنگی ودانشجویی توانست به خوبی از عهده این کار بر آید.

یکی از سیاست های خوب وزارت بهداشت بخصوص معاونت فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه، توسعه ورزش در میان دانشجویان علوم پزشکی و ایجاد نشاط و شادابی در میان این قشر دانشجو است. قطعا توسعه ورزش در میان دانشجویان علوم پزشکی که آینده نظام سلامت کشور را رقم خواهند زد باعث پویایی جامعه خواهد شد و اقدام وزارت بهداشت در برگزاری مستمر و همه ساله مسابقات فوتسال علوم پزشکی ستودنی است. برگزاری المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان علوم پزشکی در طی سالهای اخیر و همچنین برپایی المپیاد ورزش های همگانی از اقدامات خوب وزارت بهداشت است و جای خوشحالی است که المپیاد همگانی از سال جاری برای نخستین بار برای دانشجویان دختر و پسر در نیمه نخست اسفند برگزار می شود و این مبین این مساله است که معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت به ورزش همگانی به عنوان عاملی مهم برای توسعه ورزش در سطح دانشگاه ها نگاه می کند.

ششمین دوره رقابت‌های فوتسال قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به مناسبت دهه مبارک فجر- به کار خود پایان داد و یکی از مهم ترین دستاوردهای برگزاری این رقابتها، علاوه بر تعیین تیم های برتر،اهمیت به ورزش وایجاد دوستی ها وتحکیم روابط بین دانشجویان علوم پزشکی است. قطعا گردآمدن دانشجویان علوم پزشکی از اقصی  نقاط کشور طی مدت ده روز در یک منطقه، باعث آشنایی بیشتر آنها با فرهنگ ها، گویش ها و آداب و سنت هاست.

این دوره از مسابقات با حضور ۵۶ تیم از دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور از روز ۱۰ بهمن ماه آغاز شد و تا روز ۱۹ بهمن ماه ادامه داشت.

این دوره از مسابقات فوتسال  در قالب ۱۴ گروه برگزار شد  که با توجه به حضور ۵۶ تیم از دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در ششمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در هر گروه ۴ تیم حضور قرار گرفتند.

 دور مقدماتی یا گروهی  این دوره از رقابت‌ها‏، طی روزهای ۱۱، ۱۲ و ۱۳ بهمن‌ماه برگزار شد و در گروه مقدماتی در مجموع ۸۴ بازی انجام شد. در مجموع کل مسابقات این دوره، ۱۱۶ بازی شامل مراحل مقدماتی، یک شانزدهم نهایی، یک هشتم نهایی، یک چهارم نهایی و دیدارهای رده‌بندی و فینال  برگزار شد.

این دوره از مسابقات که به میزبانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد ، همانند سال گذشته در سه سالن ورزشی برگزار شد.  سالن ورزشی مجتمع فرهنگی - تفریحی خزرآباد ساری و نیز دو سالن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران واقع در مجتمع پیامبر اعظم(ص) خزرآباد ساری محل برگزاری این دوره از مسابقات بود و خوشبختانه تمامی این سالن‌ها به لحاظ بعد مسافت تقریبا در یک منطقه واقع شده است و دسترسی شرکت‌کنندگان و ورزشکاران به این سالن‌ها به خوبی فراهم بود.

رئیس اداره ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت: مشارکت حداکثری دانشگاه‌ها در این دوره از مسابقات ستودنی است

مهدی مقدم منش رئیس اداره ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت در گفت وگو با مفدا  با اشاره به مشارکت حداکثری دانشگاه‌ها در ششمین دوره مسابقات فوتسال علوم پزشکی گفت: امسال خوشبختانه ۵۶ تیم از دانشگاه‌ها در این رویداد بزرگ حضور داشتند که حضور حداکثری این تیم‌ها را به فال نیک می‌گیریم.

وی اظهار کرد: با توجه به حضور ۵۶ تیم از دانشگاه‌های علوم پزشکی در این مسابقات، حدود  ۵ تا ۶ هزار دانشجو طی ماه‌های گذشته برای حضور در این رقابتها درگیر این رویداد بوده‌اند و مشارکت حداکثری دانشجویان در این دوره از مسابقات ستودنی بود. سال گذشته ۵۲ تیم در مسابقات حضور داشتند و این افزایش شمار تیم‌ها، به عنوان پیشرفت و تحول در حوزه ورزش است.

رئیس اداره ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت ضمن تشکر از دانشگاه‌های علوم پزشکی که علیرغم شرایط دشوار مالی و نیروی انسانی،  مقدمات لازم را برای حضور تیم‌هایشان در این رویداد ورزشی فراهم کردند، خاطرنشان کرد: از انجمن فوتبال وزارت بهداشت و اعضای این انجمن که در برگزاری این مسابقات همکاری‌های لازم را با ما داشته‌اند تشکر می‌کنم. واقعا این دوره از مسابقات همه ساله بدون دغدغه و با نظم خوبی برگزار می‌شود وامیدواریم همه ساله این روند ادامه داشته باشد.

مقدم منش در خصوص اسکان تیم‌های حاضر در این دوره از مسابقات گفت: از ۵۶ تیم حاضر در مسابقات، بر اساس قرعه کشی، اسکان شرکت کنندگان ۲۷ دانشگاه علوم پزشکی در صندوق رفاه دانشجویان و مابقی در مجتمع تفریحی- اقامتی پارامیس راه‌آهن صورت گرفت که البته هر دو مجتمع از شرایط خوبی به لحاظ اسکان و تغذیه برخوردار بود.

۲۰ داور، قضاوت ششمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی دانشجویان علوم پزشکی را برعهده داشتند

۲۰ داور ، کار قضاوت ششمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در خزرآباد ساری را برعهده داشتند.

این داوران از داوران مطرح و باتجربه فدراسیون فوتبال هستند  که در لیگ برتر و لیک یک فوتسال کشور سوت می زنند و برخی از آنها نیز داور بین‌المللی هستند. این داوران  در مسابقات مختلف، کار قضاوت و نظارت این دوره از مسابقات را عهده دار بودند.

همچنین با هماهنگی فدراسیون فوتبال، تعداد ۴ ناظر از فدراسیون جهت نظارت بازیهای ششمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی به خزرآباد ساری اعزام شدند و نظارت این بازی‌ها را عهده‌دار بودند.

فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال، میهمان ویژه مسابقات فوتسال دانشجویان علوم پزشکی

فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال، میهمان ویژه ششمین دوره مسابقات فوتسال دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بود که طی مدت دو روز با حضور در محل برگزاری مسابقات، بازیها را از نزدیک نظاره گر بود.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در گفت وگو با خبرنگار مفدا در خصوص برگزاری این مسابقات  گفت: اقدام وزارت بهداشت در برگزاری مسابقات فوتسال دانشجویان پسر علوم پزشکی ستودنی است. سایرارگانها نیز می‌توانند در راستای سالم سازی جامعه و ایجاد تحرک و نشاط در میان اقشار مختلف جامعه بخصوص قشر دانشجو مبادرت به این کار کنند.

وی  افزود: جای خوشحالی است که این مسابقات با این وسعت و گستردگی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود و قطعا برپایی مستمر این رقابتها می‌تواند به توسعه ورزش در میان جامعه پزشکی کمک کند. دانشجویانی که در دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند با انجام مستمر ورزش ‏، روح و جسم‌شان سالم خواهد بود. همچنین  از برگزار کنندگان این مسابقات به واسطه برگزاری این رقابت‌ها تشکر می‌کنم.

اصفهانیان افزود: هر چقدر این مسابقات در سطح دانشگاه‌ها گسترده‌تر برگزار شود می‌تواند به توسعه ورزش دانشگاهی کمک کند. قطعا از میان این دانشجویان، ورزشکاران مستعد معرفی وشناسایی می‌شوند و برگزاری اینگونه رقابت‌ها بهترین بستر برای کشف و شناسایی استعدادهای ورزشی است.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال به همکاری و تعامل خوب وزارت بهداشت و فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت: این همکاری ومشارکت را به فال نیک می‌گیریم. خوشبختانه داوران و ناظران به کار رفته در این مسابقات از داوران لیگ برتر و لیگ یک کشور هستند که بازیها را قضاوت می‌کنند. همچنین چند داور از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی کشور هستند که این بازیها را داوری می‌کنند که مایه افتخار است و موید این است که جامعه دانشگاه علوم پزشکی از داوران باتجربه‌ای برخوردار است.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال یکی از مزیت‌های مهم برگزاری این مسابقات با حضور تیم‌های دانشگاهی از نقاط مختلف کشور را تبادل فرهنگ و تقویت دوستی وصمیمیت عنوان کرد و گفت: جدا از کسب نتایج به دست آمده در این مسابقات و بحث رقابت سالم‏‎، حضور ورزشکاران و مربیان از استان‌های مختلف با فرهنگ‌ها وگویش‌های متفاوت در این رقابتها، به تبادل فرهنگ و گسترش دوستی‌ها کمک می‌کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.