شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶

رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛

آماده سازی فناوری ۸ قلم دارو برای ورود به بازار دارویی کشور

داروی بیوتکنولوژی

رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از آماده سازی هشت قلم دارو برای ورود به بازار دارویی کشور خبر داد.

به گزارش مفدا، حسین وحیدی، درباره دستاوردهای دانشکده داروسازی، اظهارداشت: دانشکده از زمان افتتاح در سال ۱۳۶۶ تا کنون، دستاوردهای زیادی در حوزه داروسازی برای کشور داشته است.

وی با اشاره به اینکه دانشکده داروسازی در سال‌های اولیه تاسیس از نظر فضای فیزیکی محدودیت‌هایی داشته است، یادآور شد: در ۱۰ سال گذشته با گسترش فضای فیزیکی و امکانات، دانشکده رشد زیادی در حوزه دارو داشته است.

رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ادامه داد: دانشکده داروسازی با توجه به فضای مناسب و امکانات زیادی که با راه‌اندازی آزمایشگاه‌ها پیدا کرده است، در عرصه کشور دستاوردهای زیادی برای عرضه دارد.

وحیدی، ارائه خدمات گسترده در حوزه کنترل دارو را یکی از دستاوردهای این دانشکده عنوان کرد و گفت: در طول سال‌های اخیر آزمایشگاه و تجهیزات بسیار پیشرفته‌ای در دانشکده راه‌اندازی شده است و خدمات بسیار گسترده‌ای را درباره  کنترل داروها به وزارت بهداشت ارائه می‌دهد که این یکی از دستاوردهای مهم دانشکده است.

رئیس دانشکده داروسازی درباره دستاوردهای دانشگاه در حوزه تولید دارو گفت: حدود ۸ قلم دارو را هدف‌گذاری کردیم که دانش فنی اکثر آنها آماده شده و بعضی از آنها در حال آماده شدن برای ورود به بازار دارویی کشور هستند.

وی همچنین ایجاد و گسترش مراکز اقماری دانشکده را از دیگر دستاوردهای دانشگاه عنوان کرد و گفت: ایجاد مراکز تحقیقاتی، مرکز رشد دارویی و تعداد بیش از ۲۰ شرکت دانش بنیان که فرآورده‌های بسیاری از آن‌ها وارد بازار دارویی کشور می‌شود از دیگر دستاوردهای دانشکده از ابتدای تأسیس تا کنون است.

وحیدی با ابراز امیدواری نسبت به دانشجویان جوانی که در این دانشکده تحصیل می‌کنند، اظهار کرد: امیدواریم به دست توانمند جوانانی که کم کم در دانشگاه به عنوان هیات علمی به ما می‌پیوندند شاهد  رشد علمی بسیار خوبی در دانشکده باشیم

رئیس دانشکده داروسازی در پایان با اشاره به لزوم گسترش ارتباط صنعت با دانشگاه باشد، یادآور شد: ما روزانه شاهد این هستیم که شرکت‌های مختلف دارویی وارد دانشکده می‌شوند و خواهان استفاده از ظرفیت‌های علمی استادان هستند.

منبع: مهر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.