چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸

مسئول اداره های مشاوره قطب پنج کشوری از دانشگاه علوم پزشکی فسا بازدید کرد

مشاوره فسا

مسئول اداره های مشاوره قطب پنج کشوری، به افزایش سطح آسیب های اجتماعی در کشورمان تاکید کرد و افزود: لزوم وجود نیروی انسانی متعهد و متخصص و همچنین فضای آماده اداره مشاوره در دانشگاه جهت ارائه خدمات روان شناختی و روان پزشکی به دانشجویان بسیار حایز اهمیت است.

به گزارش مفدا فسا، مسئول اداره های مشاوره قطب پنج کشوری و همراهان از اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی فسا بازدید کردند.

طی این بازدید، دکتر رحیمی مسئول اداره های مشاوره قطب پنج کشوری، به افزایش سطح آسیب های اجتماعی در کشورمان تاکید کرد و افزود: لزوم وجود  نیروی انسانی متعهد و متخصص و همچنین فضای آماده  اداره مشاوره در دانشگاه جهت ارائه خدمات روان شناختی و روان پزشکی به دانشجویان بسیار حایز اهمیت است.

دکتر رحیمی ضمن تشکر بابت دقت نظر و تسلط معاون فرهنگی و دانشجویی بر قوانین و آیین نامه های اداره مشاوره و تاکید بر فاکتور دلسوزی، خواستار حمایت بیش تر از این اداره مهم شد.

دکتر مجید نقدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز ضمن عرض خیر مقدم، ابراز داشت: انگیزه کارشناسان شاغل در اداره مشاوره بسیار بالاست و کارشناسان با تلاش جهت ارائه خدمات روان شناختی به دانشجویان گامی موثر برمی دارند.

وی در ادامه گفت: وضعیت اساتید مشاور در این دانشگاه در طی ممارست فراوان، به وضعیت مطلوبی رسیده است و اکنون نحوه عملکرد اساتید، نظام مند گردیده است.

دکتر آرمان ضرغامی  روان پزشک مرکز نیز از زحمات دلسوزانه کارشناسان اداره مشاوره تقدیر کرد و یادآور شد: کارشناسان، دانشجویان در معرض آسیب و نیاز به درمان روان پزشکی را شناسایی کرده و خوشبختانه، طی ارجاع  توانسته ایم اختلالات  روانی را کنترل و از شیوع آن در محیط دانشگاه و خوابگاه ها جلوگیری کنیم.

گفتنی است، طی این بازدید از  کتاب تشخیص و واکنش اعضای هیئت علمی به مشکلات روحی روانی دانشجویان ترجمه استاد ابوالقاسم آوند و دکتر مجید نقدی از اعضای هیئت علمی دانشگاه رو نمایی شد و مقرر گردید با همکاری قطب در اختیار اساتید گذاشته شود تا راهنمای عملی و علمی کار مشاوران قرار گیرد.

در پایان نشست نیز، در خصوص استفاده از ابزارهای پیشگیرانه در جهت کنترل افت تحصیلی و راهکارهای مربوط و نحوه بهبود وضعیت کنونی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.