سه‌شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳

تصویب راه‌اندازی سه رشته علوم پزشکی در همدان/ دانشکده فناوری نوین راه‌اندازی می‌شود

معاون اموزشی همدان

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان از تصویب راه‌اندازی سه رشته فیزیولوژیک علوم اعصاب، پزشکی مولکولی و دکترای تخصصی با گرایش توان بخشی اعصاب، در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش مفدا همدان، دکتر فرهاد فراهانی از تصویب ایجاد سه رشته جدید در دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد و اظهار کرد: هفته گذشته سه رشته توسط وزارت بهداشت تصویب شد که دانشجوهای آن سال آینده وارد دانشگاه خواهند شد.

وی با بیان اینکه در رشته پی اچ دی علوم اعصاب، چهار استاد تمام، یک دانشیار و نیز استادیار داشتیم افزود: یک گروه بسیار قوی از علوم اعصاب در همدان وجود داشت که بر اساس آن توانستیم رشته دکترای تخصصی با گرایش توان بخشی اعصاب را بگیریم.

معاون آموزشی دانشگاه با اشاره به وجود امکانات آزمایشگاهی قوی در همدان گفت: گروه علوم اعصاب کارهای تحقیقاتی قوی انجام می‌دادند که همین امر باعث ورود رشته مورد نظر در همدان شد.

وی از امکان ایجاد دانشکده فناوری نوین در استان خبر داد و افزود: حداقل برای تاسیس هر دانشکده سه رشته باید وجود داشته باشد.

فراهانی با بیان اینکه یکی از سه رشته‌ای که بر اساس آن می‌توان دانشکده فن‌آوری نوین را تاسیس کرد، رشته پزشکی مولکولی است که کارشناسی ارشد و پی اچ تی آن را از قبل داشتیم، افزود: در رشته بیوتکنولوژی که سال گذشته مصوب شد، امسال دانشجو گرفتیم.

وی با بیان اینکه رشته سوم فیزیولوژیک علوم اعصاب است که آن راه‌اندازی خواهیم کرد، گفت: اکنون دانشکده فناوری نوین قابل تاسیس است و امیدوارم با امکانات موجود آن را در همدان ایجاد کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.