دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰

جلسه هم‌اندیشی فعالان نشریات دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزار شد

دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

جلسه هم اندیشی فعالان نشریات دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ومعاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در سالن EDC ستاد دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا، در این جلسه  شورای مرکزی کانون سلامت رفتار و مدیر مسئول هیات تحریریه نشریه روبان کانون سلامت رفتار و همچنین جمعی از فعالان  نشریات دیگر از جمله نشریه علوم دارو، ظهور و همچنین سایر اعضای کانون‌های دانشجویی از جمله کانون شعر و ادب و مهدویت و حضور داشته وبا راهنمایی‌های دکتر فیروزی – معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و تبادلات نظر با یکدیگر گام مهم در جهت بهبود کیفیت نشریات و بهبود عملکرد کانوت ها و تشکلات برداشته شد.

در ابتدای جلسه فراز طیار‏، دبیر کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ضمن معرفی کانون کارنامه‌ای از فعالیت‌های کانون در ماه‌های مهر،آبان و آذر ارائه داده و مطالبات خود را بیان داشت و به پاره ای از مشکلات کانون اشاره کرده و از معاونت محترم فرهنگی درخواست کمک کرد.

طیار همچنین به عنوان مدیر مسئول نشریه روبان، مطالبات خود از جمله بهبود کیفیت چاپ نشریات و استعداد یابی از دانشکده‌های شهرستان های اطراف را بیان کرد.

در پاسخ به این صحبت‌ها معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه راه حل‌های گشایشگری را ارائه کردند.

از جمله پپیشنهادات دکتر فیروزی استفاده از علم و تجربیات هیات علمی دانشگاه به عنوان اشخاص شاخص در حوزه های مختلف علمی،هنری و ... از طریق برگزاری نشست‌هایی با ایشان بود.

ایجاد کمیته مرکزی جهت بررسی کیفیت نشریات ودرک راه‌های موفقیت نگارندگان نشریات برتر در رقابت‌های گذشته از جمله بیانات دکتر فیروزی در این جلسه بود.

وی همچنین با اعلام در نظر گرفتن جوایز معنوی و مادی برای نشریات ممتاز،موجب ایجاد تحرک و رقابت بین نشریات شدند.

دکتر فیروزی به عنوان معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه بیان داشتند که ارائه مقاله‌ای انتقادی در رابطه با معاونت فرهنگی درنشریات،که از ویژگی‌های شفافیت ودقت برخوردار باشد بسیار ارزشمند و کارساز خواهد بود.

فیروزی ضمن اشاره به تکراری بودن و حاشیه‌ای بودن مطالب نشریات به عنوان یکی از علل کاهش استقبال نشریات توسط دانشجویان به خلاقیت در نشریات تاکید کرده و اختصاص دادن قسمتی از نشریات به تالارهای گفتگو و باکس های ایده های دانشجویی را پیشنهاد داد.

وی همچنین از راه اندازی سایت‌هایی به عنوان فضای فکری و جهت اعلام فراخوان های جدید خبر داد.

 فیروزی اظهار داشت: می‌توان با برپایی تریبون‌های آزاد در بین دانشجویان با رعایت اصل اعتدال و شأن انسانیت، مشکلات دانشجویی را به گوش معاونت فرهنگی و آموزشی رساند.

همچنین خانم قنبری رئیس اداره فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با حضور در این جلسه،از نظریات و خواسته‌های اعضا آگاه شده و اظهار داشت: رسیدگی به مسائل مطرح شده  در جلسه از برنامه های آتی ایشان خواهد بود.

قنبری همچنین خاطرنشان کرد: پیشنهادهای تشویق از جانب ایشان برای اعضای کانون‌ها و تشکلات ارائه خواهد شد.

از جمله نتایج این گردهمایی ایجاد پیوند دوستی و اتحاد بین کانون ها بود و برنامه‌های مشترک ایشان در آینده از جمله تصمیمات بود.

در این جلسه همچنین مسئولان هسته‌های مختلف کانون سلامت رفتار پیشنهاداتی جهت پیشبرد اهداف خود داشتند که دکتر فیروزی از این نظریات استقبال کرد.

دکتر فیروزی در این جلسه به ناهنجاری‌های رفتاری ظاهری اشاره کرد و ایجاد یک فایل جهت انعکاس کنش‌های دانشجویی و احیای حس مسئولیت در بین افراد و به راه انداختن حلقه های درسی در طول ترم و ...را خواستار شدند.

ایجاد پل‌های ارتباطی بیشتر بین کانون سلامت رفتار و دانشجویان از جمله مطالبات شورای مرکزی در این جلسه بود که معاونت فرهنگی حمایت خود در این زمینه را اعلام کرد.

برای تداوم اینگونه همفکری‌ها برگزاری جلسات مشترک کانون‌ها و معاونت فرهنگی به طور منظم و نیز جلسات ادواری مختص نشریات در لیست برنانه های آتی قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.