شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۶

حجت‌الاسلام والمسلمین شاطریان در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم:

دانشگاه در تراز انقلاب باید برای رفع مشکلات کشور تلاش کند

هم اندیشی

دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: دانشگاه تراز انقلاب یعنی دانشگاهی انقلابی، ایرانی و اسلامی که همه تلاش خود را برای رفع مشکلات ایران انجام دهد و به مسائلی که هیچ دردی از کشور دوا نمی‌کند کاری نداشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور اساتید و اعضای هیئت علمی دانشکده‌ها و همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد طاهری مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه با موضوع دانشگاه تراز انقلاب اسلامی در سالن شهید مطهری ستاد دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین شاطریان دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها از دانشگاه تراز انقلاب اسلامی به‌عنوان دانشگاه مطلوب نام برد و تصریح کرد: دانشگاه تراز انقلاب، دانشگاهی است که تولید علم، تربیت و پرورش در آن بر اساس نیازهای ملت مسلمان ایران و فرهنگ آن صورت گیرد .
وی اضافه کرد: دانشگاه تراز انقلاب یعنی دانشگاهی انقلابی، ایرانی و اسلامی که همه تلاش خود را برای رفع مشکلات ایران انجام دهد و به مسائلی که هیچ دردی از کشور دوا نمی‌کند کاری نداشته باشد.
شاطریان گریز از جمود و تهجر  را از ویژگی‌های دانشگاه انقلابی برشمرد و گفت: دانشگاه انقلابی نباید تن به کهنه‌پرستی دهد بلکه خود باید تولید علم و نوآوری داشته باشد و مرزهای علم را درهم شکافت.
وی آرمان‌گرایی  را دیگر ویژگی دانشگاه انقلابی خواند و ادامه داد: دانشگاه در تراز انقلاب، دانشگاهی است که به وضع موجود راضی نباشد و دنبال پیشرفت بیشتر باشد و همچنین با رویکرد عدالت‌محوری و ظلم‌ستیزی، عدالت آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ‌کارآفرینی را دنبال کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.