جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲

دبیر علمی همایش؛

من شاکر تک تک لحظاتی هستم که در جمهوری اسلامی ایران زیسته ام

گزارش تصویری پنل روز اول ششمین همایش قرآن، عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی _ ۱۱ بهمن ۹۷

دکتر سیم فروش دبیر علمی ششمین همایش قرآن، عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی به ارائه نکاتی در اختتامیه این همایش پرداخت.

به گزارش مفدا بهشتی،آقای دکتر سیم فروش دبیر علمی همایش، در بخشی از دومین روز ششمین همایش قرآن، عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی، در سخنان کوتاهی گفت: چند روز پیش مصاحبه ای از یک خانم ایرانی در یکی از کشورهای اروپایی از تلویزیون پخش می‌شد که این خانم در آنجا ریاست یک آزمایشگاه را به عهده داشت و چند باری هم به ایران سفر کرده بود. وی درصدد بود تا به طور کامل به ایران نقل مکان کرده و در اینجا زندگی اش را ادامه دهد. خبرنگار از این خانم سوال کرد که شما که هم اکنون در این کشور اروپایی از نظر موقعیت شغلی، اجتماعی و مالی امکانات خوبی را دارید، چگونه است که تصمیم به بازگشت به کشور خودتان گرفته اید؟ کشوری که در حال حاضر از برخی کمبودها و سختی‌های آن صحبت می‌شود. این خانم جوان جمله ای را گفت که شاید ما مسن ترها هرگز جملاتی را با این عمق به زبان نیاوریم. او گفت: «دوست دارم که سوار کشتی نوح شوم» خب این اصطلاح و عبارت جای فکر بسیار دارد
سیم فروش افزود: من به خوبی به خاطر می‌آورم که در ابتدای انقلاب در حالی که ما در سال تنها توانایی تربیت۳۰۰ پزشک را داشتیم به جایی رسیدیم که حتی در برخی از سال ها تا ۵۰۰۰ نفر را آموزش دادیم.
وی افزود:  در همان دوران جنگ و دفاع مقدس اساتید ما در محفلهای علمی و کنگره های متعدد جهانی حضور پیدا می‌کردند و این مشارکت در تعداد بالا وجود داشت در حالی که کشور بزرگی مثل چین با جمعیت زیاد و امکانات بیشتر  تنها با دو نفر در برخی از کنگره ها حضور پیدا می‌کردند.
سیم فروش تأکید کرد: من شاکر تک تک لحظاتی هستم که در جمهوری اسلامی ایران زیسته ام آن را مانند دانشگاه بزرگی می دانم که از هر لحظه آن درس بزرگی گرفته ام . به عنوان مثال  به یاد دارم که روزی در یکی از بیمارستانهای جبهه های جنگ رزمنده مجروحی را آورده بودند که اصرار داشت پایش قطع نشود تا باز هم امکان حضور در جبهه ها و جانفشانی برای دین و وطن را داشته باشد. جوانان ما باید این مسائلی را بدانند که در چه مملکتی و با چه ویژگی هایی زندگی می کنند.

استاد فرهیخته دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در پایان مراسم از تمامی دست اندرکاران این همایش ملی قدردانی کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.