دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸

در مراسم معارفه و تکریم ریاست دانشگاه علوم پزشکی گلستان عنوان شد:

معارفه

مهندس موهبتی:باوجود کاستی ها خدمات سلامت بدون خلل ارایه می شود مهندس قره خانی :مجلس دراین دوره قویتر و منسجم تر از برنامه تحول سلامت حمایت می کند دکتر نورقلی پور: دانشگاه علوم پزشکی، مجمع نمایندگان استان را حامی خود بداند دکترفاضل:احترام به سلایق دیگران،استقبال از پیشنهادات سازنده و آرامش اساس کاردر دانشگاه خواهد بود دکتر ریاحی: به عنوان سرباز در سنگر سلامت همه تلاش خود را باکمک همکاران برای ارتقای سلامت بکاربستم

مراسم معارفه دکتر فاضل بعنوان رییس دانشگاه و تکریم از زحمات دکتر ریاحی با حضور معاون برنامه ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور مجلس، نمایندگان مجلس، مسئولان استانی، و جمع کثیری از همکاران خدوم عرصه سلامت استان در مجموعه آموزشی فلسفی گرگان برگزار شد

 

معاون راهبردی، برنامه ‌ریزی و امور حقوقی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم گفت: جامعه پزشکی با وجود کم‌ مهری‌ ها و پرداخت نشدن ۱۱ ماه کارانه، بدون خلل در حوزه سلامت فعالیت می کند.

 

مهندس طاهر موهبتی افزود: تعهد و سوگند پزشکان و خدمت در حوزه سلامت و درمان مردم و تلاش برای نجات جان بیماران انگیزه اصلی این قشر در خدمت رسانی است.
وی تاکیدکرد: با این وجود نباید با خطای برخی، با کل جامعه پزشکی برخورد نامناسب شود.
مهندس موهبتی با بیان اینکه در افق ۱۴۰۴ باید جامعه ایرانی برخوردار از سلامت داشته باشیم به طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و افزود: مشکلات حوزه سلامت زمانی رفع می ‌شود که هر سه قوه در کنار عزم ملی در این عرصه ورود کنند و در این بخش نقش موثری داشته باشند.
معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه برخی رسانه ها در این خصوص کم لطفی کرده و می گویند که تمام پول کشور به حوزه سلامت اختصاص یافته است، تصریح کرد: اعتباری که در حوزه سلامت بر روی کاغذ تصویب شد، یک درصد ارزش افزوده و یارانه ‌ها بوده که از ابتدای سال جاری تاکنون تنها ۱۵ درصد از این محل تخصیص یافته است.
وی یادآور شد: میزان تخصیصی با حجم کار این حوزه همخوانی ندارد و از سوی دیگر تعهد بیمه ‌ها نیز اجرا نشده است و تنها دانشگاه علوم پزشکی گلستان ۳۸۰۰ میلیارد ریال در این حوزه مطالبه دارد.
مهندس موهبتی با بیان اینکه تنها با اتکا به درآمد نفت، سلامت مردم تامین نخواهد شد، گفت: منابع مالی پایداری حوزه سلامت تامین این بودجه از محل مالیات بر ارزش افزوده بوده که تاکنون اجرائی نشده است.
وی در پایان برای دکتر فاضل آرزوی توفیق خدمت نمود و از دکتر ریاحی تشکر کردو ابراز امیدواری کرد که مجلس شورای اسلامی نگاه ویژه ای به طرح های حوزه سلامت و طرح تحول داشته باشد.
نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس شورای اسلامی گفت: استان گلستان در بخش‌های تخصصی و پزشکی با میانگین کشور فاصله دارد و باید توجه ویژه به این بخش در استان داشت.

 

مهندس اسد الله قره‌خانی با اشاره به اینکه به عنوان طرح‌های تحول برنامه‌هایی در وزارتخانه‌ها اتفاق افتاد، اظهار داشت: تنها در وزارت بهداشت و درمان بود که طرحی به عنوان سلامت پدیدار شد و به نوعی خدمت خلق کرد و یک امیدی در بین آحاد مردم ایجاد کرد.

 

وی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی در این دوره قوی‌تر و هماهنگ‌تر و با فهم بیشتری از معقوله بهداشت و درمان این وزارت موفق را حمایت خواهد کرد و تاکنون نیز چنین‌ چیزی بوده است

وی با بیان اینکه استان گلستان فاصله‌هایی دارد که باید توجه بیشتری شود، افزود: مطالبات پزشکان باید پرداخت شود و بخشی از این موضوعات را با رئیس بیمه سلامت کشور مطرح کردیم و باید در بخش‌های دیگر وزارتخانه نیز این مهم را پیگیری کند.  

مهندس قره‌خانی با بیان اینکه باید بخش‌های تخصصی و پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گسترش پیدا کند، یادآور شد: آن میانگینی که در بخش تخت بیمارستانی و آی سی یو داریم با میانگین کشور فاصله دارد و این نقطه قابل قبولی برای ما نیست و باید تلاش کنیم که آن را تکمیل کنیم.

 وی افزود: ما باید کارهایی را انجام دهیم که ماندگاری فوق تخصصان استان که سرمایه‌ ارزشمند برای استان هستند با یک پایداری افزایش پیدا کند.  

نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس با بیان اینکه نباید فوق تخصصان از استان به تهران و دیگر مکان‌ها هجرت کنند، اظهار داشت: باید اقدامی کنیم که اینها در استان باقی بمانند.

 

مهندس قره‌خانی به ظرفیت استان گلستان در بخش تولیدات گیاهان دارویی اشاره کرد و افزود: باید گام‌هایی در این راستا برداشته شود.

 

دبیر مجمع نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: دانشگاه علوم پزشکی، مجمع نمایندگان استان را به عنوان ید واحد و حامی خود بداند و تلاش خواهیم کرد تا از خدمات این بخش حمایت کنیم.

 

دکتررامین نورقلی‌پور با بیان اینکه مجمع نمایندگان موفقیت‌های خود را در گروی موفقیت‌های مدیران و دستگاه‌های استانی می‌دانند، تصریح کرد: کارها و خدماتی که در دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود را رصد می‌کنیم چرا که این بخشی از وظایف ذاتی ما است.

 

نماینده مردم شهرستان‌های غرب استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از فاکتورهای موفقیت استان حرکت صحیح و مدیریت درست مدیران استان است، یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی با۱۲ هزار پرسنل یکی از تاثیرگذارترین دستگاه‌های استان است.

وی گفت: اکنون که شاهد معارفه دکتر فاضل هستیم و امیدواریم در آینده خدمات شایسته‌ای با انتخاب تیمی که در مجموعه مدیریتی خود انتخاب می‌کنند، شاهد باشیم.  

رییس علوم پزشکی گلستان نیزگفت: استان گلستان قطب بیماران سرطانی است و تلاش داریم که خدمات درمانی به بیماران سرطانی در استان گلستان افزایش یابد.

 دکترعبدالرضا فاضل گفت :از قدمت دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان ۲۵ سال می‌گذرد و دانشگاه علوم پزشکی و پزشکان در طول مسئولیت خود پیچیدگی‌های فراوانی دارند چراکه با زندگی و جان انسانها سرو کار دارند.  

وی افزود:دانشگاه علوم پزشکی استان خانه دوم ما محسوب می‌شود چرا که الفبای طبابت را در این دانشگاه آموختیم، تصریح کرد: استان گلستان با بیش از یک میلیون ۸۰۰ هزار نفر جمعیت می‌تواند فرصت و تهدید برای دانشگاه به وجود ‌آورد.

 رییس دانشگاه ادامه داد: خود را متعهد برای جلوگیری از افزایش بیماران سرطانی می‌دانم و تلاش می‌کنم که در امر خدمات درمانی گام های موثری بردارم.  

وی با بیان اینکه بیماری سل شیوع بالایی در استان دارد و باید در این مسیر گام برداشت، اظهار داشت: از ظرفیت کشورهای همسایه می‌توان در راستای تقویت توریسم سلامت بهره گرفت.

 وی تاکید کرد:پرستاران تلاشگر و پرسنل زحمت‌کش بدنه اصلی دانشگاه علوم پزشکی هستند که چرخه این دانشگاه را به گردش درآورده اند 

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع اولویت ما است، یادآور شد: در این راه به نقشه علمی کشور و برنامه توسعه توجه خواهیم کرد و توجه به بخش درمان، آموزش کارآمد و پیشگیری را در استان در دستور کار قرار خواهیم داد.

 دکتر فاضل تصریح کرد به تمام سلایق احترام خواهیم گذاشت و از هرگونه پیشنهاد سازنده در جهت رشد و تعالی نظام سلامت استان بهره خواهیم برد 

وی احترام به دیگران را از جمله شعارمحوری خود در دوران مدیریت عنوان کردوگفت:سعی خواهیم کرد در محیط آرام و بدور از تنش اهداف سلامت در استان را به جلو ببریم

 

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیزاز افزایش ۵۰ درصدی تخت‌های بیمارستانی در گلستان خبر داد، گفت: احداث ۵۰۰ تخت بیمارستانی دیگر در شهرستان‌های گرگان و گنبدکاووس آغاز شده است.

 

دکترتقی ریاحی اظهار داشت: خدا را شاکر هستیم که به عنوان سرباز در سنگر سلامت توانستم همه تلاش خود را در عرصه سلامت بگذارم.

 

وی تصریح کرد: طرح تحول سلامت وزین‌ترین و ماندگارترین کار ارزشمند در طی چند سال اخیر و انقلاب بوده و باعث اعتماد و احترام همه به نظام خواهد شد و نمایی از کرامت را به انسان‌ها عرضه کرده است.

 وی یادآور شد: بزرگترین دغدغه ما در سطح استان بخش درمان بود و در شاخص در کشور در رتبه‌های انتهایی قرار داشتیم.
 

وی با بیان اینکه ۵۰۰ تخت بیمارستانی در گرگان و گنبدکاووس شروع شده است، یادآور شد: باید تلاش کنیم تا سال آینده به شاخص‌های کشوری نزدیک شویم.

 دکترریاحی با بیان اینکه از بحث حقوق نجومی در دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبری نبود، یادآور شد: در حوزه بهداشت کارهای ماندگاری اتفاق افتاد و همه خانه‌های بهداشت ما به اتمام رسیده و مرکز بهداشت درمانی روستایی برای ساخت در استان دیگر نداریم.
 

وی افزود در بحث آموزش عالی شرایط خوبی داریم، گفت: امیدواریم این مهم توسعه پیدا کند و در سایه گسترش توسعه عالی به اهداف خود برسیم.

 

وی افزود: در حوزه پژوهش هم در سطح کشور راهی باقی مانده است و باید از ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

 

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه کارکردن در حوزه فرهنگ بسیار سخت است، اظهار داشت: در حوزه زیرساختی اقدامات خوبی در دانشگاه علوم پزشکی اتفاق افتاده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.