دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴

رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد:

تقویت جنبه‌های فرهنگی و اخلاقی دانشجویان، رسالت‌ دانشگاه است/ در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت شرکت می‌کنم

دکتر میرجلیلی رییس دانشگاه یزد

دکتر میرجلیلی رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه توجه به جنبه‌های فرهنگی و تقویت ابعاد اخلاقی دانشجویان از رسالت‌های دانشگاه است، از عزم خود برای ثبت نام و حضور در بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد.

دکتر محمدرضا میرجلیلی، رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد در گفت‌وگو با مفدا، با اشاره به سخنی از امام(ره) مبنی بر اینکه «هر قدمی که در راه تحصیل علم بر می‌دارید، قدمی هم باید در راستای تهذیب نفس، کسب فضایل اخلاقی و مکارم اخلاقی بردارید»، توجه به جنبه‌های فرهنگی و تقویت ابعاد اخلاقی دانشجویان را از رسالت‌های دانشگاه خواند و گفت: تخصص در کنار تعهد معنا پیدا می‌کند و این مهم تضمین‌کننده موفقیت در زمینه‌های مختلف کاری است.

وی با بیان اینکه تعریف اسوه‌ها و الگوهای اخلاقی در سایه توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و شاخص‌های بیست و پنج ‌گانه فرهنگی مد نظر ایشان محقق می‌شود، گفت: دانشجویان و جوانان به دنبال مصادیق و الگو می‌گردند و در این زمینه هم باید به جد کار کرد.

وی افزود: برگزاری برنامه‌های نمادین، شرکت روسای دانشگاه‌ها و معاونان آن‌ها در جشنواره قرآن و عترت، قدردانی درخور از برگزیدگان دانشگاهی این جشنواره و برقراری امتیازات خاص برای آن‌ها می‌تواند اقشار دانشگاهیان و به خصوص دانشجویان را بیش از پیش به معارف و مکارم قرآنی سوق دهد و مفید عمل کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد در پایان با اشاره به در پیش بودن بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت از ثبت‌نام در این جشنواره خبر داد و گفت: در رشته‌های نقد و مقاله‌نویسی این دوره از جشنواره شرکت می‌کنم.

گفتنی است، ثبت‌نام در بیست‌ودومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت از نیمه دوم آبان‌ماه آغاز شده است و علاقمندان تا ۱۵ بهمن ماه فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا نسبت به ثبت‌نام در این دوره از جشنواره قرآن و عترت  دانشگاهیان وزارت بهداشت اقدام کنند.