یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۸

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور:

سازمان سنجش نقشی در تعیین رشته‌های کنکور ندارد

سنجش

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: رشته‌های امتحانی درج شده در دفترچه‌های راهنمای آزمون‌ها با تایید دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم بوده و سازمان سنجش نقشی در تعیین رشته های کنکور ندارد.

به گزارش مفدا، حسین توکلی  در پاسخ به اعتراض برخی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد به حذف برخی رشته ‌ها و ضرایب دروس این آزمون اظهار کرد: سازمان سنجش فقط مجری مصوبات مراجع قانونی بوده و در این زمینه تصمیم‌گیرنده نیست.
وی گفت: شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری شورای عالی برنامه ریزی و گروه های تخصصی سازمان سنجش رشته های کنکور را تعیین و مشخص می کند.
مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش افزود: براساس ضوابط و به منظور پذیرش دانشجو در رشته‌های متنوع تحصیلی دوره‌های مختلف آموزش عالی از جمله آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته، همه‌ ساله فهرست و عناوین رشته‌های تحصیلی و گرایش یا گرایش‌های هر رشته پس از بررسی و تایید دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم به سازمان سنجش اعلام می شود.
وی ادامه داد: عناوین دروس تحصیلی هر یک از رشته‌های امتحانی و ضرایب آن بر حسب مورد در گرایش‌ های هر رشته، براساس مصوبات شورای سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی و با هماهنگی شورای برنامه‌ ریزی و گروه‌های تخصصی سازمان سنجش آموزش کشور در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون مربوط ثبت و به اطلاع متقاضیان هر یک از رشته‌های مربوط می‌رسد.
توکلی یادآور شد: بر همین اساس سازمان سنجش آموزش کشور دربارة برخی اصلاحات در مواد آزمون و رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ روز گذشته (شنبه) اطلاعیه ای منتشر کرد.
وی خاطرنشان کرد: بنابراین سازمان سنجش آموزش کشور فقط مجری مصوبات مراجع قانونی تصمیم‌گیرنده به شمار می‌رود و نقشی در تغییر ضرایب یا حذف برخی رشته یا گرایش ندارد.
ثبت نام ۱۲۷ هزار و ۴۷۹ داوطلب در آزمون ارشد ۹۶
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش در ادامه گفت: تا ساعت ۱۰ صبح امروز (یکشنبه) تعداد ۱۲۷ هزار و ۴۷۹ داوطلب برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۶ ثبت‌نام کرده اند.
توکلی افزود: ثبت ‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین بیست ‌و دومین المپیاد علمی و دانشجویی که از چهارشنبه اول دی‌ ماه هفته گذشته منحصرا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور شروع شده تا روز سه‌ شنبه هفتم دی ‌ماه ادامه دارد.
وی گفت: تمامی داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org شرکت کرده باشند به عنوان داوطلب متقاضی دانشگاه آزاد اسلامی نیز تلقی خواهند شد.
توکلی افزود: براساس ضوابط و شرایط تعیین شده تمام داوطلبان ضرورت دارد در مهلت تعیین‌شده و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی و مطالعه دقیق دفترچه راهنما و اطلاعیه منتشرشده در صورت واجد شرایط بودن نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی اقدام کنند.
وی در گفت وگو با ایرنا یادآور شد: داوطلبانی که در سایت دانشگاه آزاد اسلامی برای آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ ثبت ‌نام کرده‌اند؛ ضرورت دارد در تاریخ تعیین ‌شده حداکثر تا پایان روز سه ‌شنبه هفتم دی‌ماه از طریق سایت سنجش آموزش کشور مجددا برای ثبت‌نام اقدام کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش خاطرنشان کرد: بدیهی است که هزینه ثبت‌نام آنها در دانشگاه آزاد اسلامی از طریق همین دانشگاه عودت خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.