یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵

دومین روز از گردهمایی روسای ادارات مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی آغاز به کار کرد

دومین روز گردهمایی روسای ادارات مشاوره دانشگاه‌ها

دومین روز از گردهمایی دو روزه روسای ادارات مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی با حضور مسئولان وزارت بهداشت و مشاوران و کارشناسان حوزه مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی صبح امروز ۵ دی ماه در مرکز آموزش کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز به کار کرد.

به گزارش مفدا، در دومین روز برگزاری این نشست موضوعات کلیدی، پایش سلامت روان و تجربه‌ای که در یک ساله اخیر وجود داشته و  همچنین مشکلات، تنگناها، فرصت‌های ایجاد شده و نتایج فاز نخست اجرای پایش سلامت روان در دانشگاه‌های علوم پزشکی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار قرار می‌گیرد.

همچنین نسخه جدیدی از ابزار پایش سلامت روان دانشجویان تحت عنوان «سی ای کیو» متناسب با دانشجویان علوم پزشکی طراحی و تدوین شده که در این نشست آموزش‌های لازم در خصوص این سامانه ارائه می‌شود تا از این پس دانشجویان بر اساس این نسخه مورد پایش و ارزیابی سلامت روان قرار گیرند.

پایش سلامت روان دانشجویان در دانشگاه‌های علوم پزشکی و اجرای تست «سی ای کیو» و بازنگری این تجربه توسط دکتر بهاری رئیس اداره آموزش و پایش سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی و همچنین نتایج فاز  اول و آغاز فاز دوم اجرای طرح سی ای کیو از دیگر برنامه‌های روز دوم این گردهمایی است.

همچنین معرفی نسخه جدید اجرای تست «سی ای کیو» و بررسی روند اجرای عملیاتی آن توسط خانم دکتر شعبانی و نیز آموزش شیوه عمل در سامانه پایش سلامت روان دانشجویان و معرفی فرم کوتاه در عمل توسط مهندس جوادیان - طراح پایش الکترونیکی سلامت روان- از دیگر برنامه‌های روز دوم است.

در این گردهمایی‏، همچنین دکتر جلال نژاد جواد مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت گزارشی از وضعیت موجود ساختار ادارات مشاوره دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی ارایه می‌دهند.

بنا بر این گزارش،  در روز نخست این نشست وظایف مشاوران حوزه سلامت روان دانشجویی و مباحث مربوط به مشاوره مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بحث و بررسی پیرامون سه بسته خدمتی سلامت روان دانشجویان شامل، پیشگیری از رفتارهای خود آسیب‌رسان، جلوگیری از مصرف مواد مخدر و الکل توسط دانشجویان و پیشیگری از آسیب‌های تحصیلی و آموزشی که توسط کارشناسان وزارت بهداشت تدوین شده است از دیگر برنامه‌های روز نخست این گردهمایی بود  که با حضور کارشناسان و روسای ادارت مشاوره دانشگاه‌ها انجام شد .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.