شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۶

هم‌اندیشی استادان حوزه و دانشگاه های گناباددر حوزه علمیه امام رضا(ع) برگزار شد

وحدت حوزه و دانشگاه - گناباد

هم‌اندیشی استادان حوزه و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان گناباد در گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه، در حوزه علمیه امام رضا(ع) گناباد برگزار شد.

به گزارش مفدا گناباد، این هم‌اندیشی با حضور امام جمعه، مدیران و استادان حوزه‌های علمیه و روسا، مدیران و استادان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان گناباد در حوزه علمیه امام رضا(ع) گناباد برگزار شد.
حجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب، امام جمعه گناباد در این هم‌اندیشی که دکتر احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، جمعی از اعضای هیئت رئیسه، مدیران و استادان این دانشگاه نیز حضور داشتند، با گرامیداشت یاد شهید دکتر مفتح و شهدای حوزه و دانشگاه، گفت: یکی از اهداف هفته وحدت، نزدیک شدن بیشتر حوزه و دانشگاه برای رسیدن به هدفی مشترک یعنی ساخت کشوری پیشرو و الگو برای امت اسلامی است.
وی با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه به عنوان یکی از یادگارهای امام خمینی(ره) نقش مهمی در پیشبرد اهداف و سربلندی نظام جمهوری اسلامی دارد، اظهار کرد: امام خمینی(ره) با طرح مساله وحدت حوزه و دانشگاه بدبینی و فاصله ایجاد شده بین حوزویان و دانشگاهیان در دوران ستم شاهی را از بین بردند.
امام جمعه گناباد، وحدت حوزه و دانشگاه را زمینه‌ساز پیروزی و استمرار انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دانست و تاکید کرد: هم‌گرایی و وحدت بسیار خوب بین حوزویان و دانشگاهیان از مسائل مهم و ضروری برای کسب موفقیت در عرصه خدمت‌گذاری به نظام اسلامی و مردم است.
حجت الاسلام صادقی‌نسب، وحدت بین حوزه و دانشگاه را در خنثی کردن توطئه‌های دشمن بسیار موثر دانست و گفت: توسعه، پیشرفت و موفقیت‌های مختلف به دست آمده، بر اساس همین اتحاد و هم‌دلی بوده است.
وی ابراز کرد: خوشبختانه با هم‌دلی مدیران مراکز آموزش عالی، استادان، روحانیون و مسئولان شهرستان گناباد، وحدت خوبی میان حوزه و دانشگاه وجود دارد که یک نمونه آن را می‌توان برگزاری موفق همایش‌های مختلفی همچون نماز و سلامت، معنویت و سلامت، عرفان اسلامی در آموزه‌های رضوی و ... دانست که به همت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با موضوع‌های دینی برگزار شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.