شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۱

وحدت بین نخبگان جامعه یک حق عمومی است

وحدت حوزه و دانشگاه - گناباد

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد در هم‌اندیشی استادان حوزه و دانشگاه‌های گناباد گفت: وحدت بین نخبگان جامعه یک حق عمومی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد در هم‌اندیشی استادان حوزه و دانشگاه‌های گناباد گفت: وحدت بین نخبگان جامعه یک حق عمومی است. 
به گزارش مفدا گناباد، حجت‌الاسلام دکتر محمدمهدی صالحی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد، در هم‌اندیشی استادان حوزه و دانشگاه‌های شهرستان گناباد که در حوزه علمیه امام رضا(ع) برگزار شد، از پیوست و وحدت بین نخبگان جامعه به عنوان یک حق عمومی یاد کرد و افزود: نباید به این وحدت، تنها یک نگاه هم‌دلی و دور هم جمع شدن داشت، بلکه باید این وحدت باید به سمت تمدن‌سازی حرکت کند.
وی با تقسیم‌بندی دوران وحدت حوزه و دانشگاه به سه نسل گفت: در نسل اول که از آن می‌توان به وحدت آسان هم یاد کرد، تفاهم اخلاقی و درک متقابل با هدف مشترک در حوزه آرمان‌هایی مثل مبارزه با استعمار و استبداد بود که منجر به دستاوردهایی همچون پیروزی انقلاب اسلامی گردید.
حجت‌الاسلام صالحی نسل دوم را نسل استمرار و تثبیت عملکرد گذشته دانست و تصریح کرد: در نسل سوم این وحدت باید منجر به تمدن‌سازی شود، آن هم یک تمدن ایرانی ـ اسلامی معاصر که هرچند حصول به آن سخت و زمان‌بر است ولی می‌توان با تلاش و پشتکار بیشتر و انجام برنامه‌ریزی‌های هدفمند به آن دست یافت.
وی، شهرستان گناباد را شهری با سبقه خوب دانشگاهی و حوزوی دانست که توانسته است در بسیاری از حوزه‌های علمی و دینی فعالیت‌های ارزنده‌ای انجام دهد.
حجت‌الاسلام رضا مدنی، مدیر حوزه علمیه امام رضا(ع) گناباد هم در این هم‌اندیشی با گرامیداشت هفته وحدت حوزه و دانشگاه، با بیان اینکه اسلام مجموعه‌ای از بایدها و نبایدها است، اظهار کرد: ممکن است اجرای برخی از این بایدها، برای انسان هزینه‌هایی را هم در پی داشته باشد.
وی ابراز کرد: در برخی از این بایدها، همچون وحدت، انسان هرچه می‌تواند باید هزینه کند تا حقیقتی به نام وحدت تحقق یابد.
حجت‌الاسلام مدنی تصریح کرد: در پژوهشی که از سخنرانی‌های امام راحل(ره) انجام شد، مشخص شد بیشترین آیه‌ای که ایشان عین آن را در سخنرانی‌هایشان تلاوت کرده‌اند، آیه 103 سوره آل عمران « وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا...، و همگی به ریسمان خدا چنگ زنید و پراکنده و گروه گروه نشوید....» است که نشان از اهمیت موضوع وحدت و دغدغه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در این خصوص دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.