شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸

تحقیر ملت توسط سرمربی تیم ملی فوتبال

کی روش

متاسفانه در چند روز اخیر ، مصاحبه کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران، کام مردم ما را تلخ کرد.

به گزاش مفدا، مربی تیم ملی که از شخصیتی فرافکن برخوردار است، به‌خوبی دریافته که احتمالا نمی‌تواند به مطالبه مردم ایران در جام ملت‌های آسیا که همان قهرمانی است، برسد  و شروع به فضاسازی خاص کرده و از طریق جنگ روانی همه مسؤولان وزارت ورزش و فدراسیون  فوتبال را مقصر می‌داند.
متاسفانه عدم درایت و بی‌تدبیری رئیس فدراسیون فوتبال باعث شده که مربی تیم ملی حد و مرز خویش را نشناسد و برای دولت و مردم تعیین تکلیف کند.۲۴ ساعت از مصاحبه هتاکانه این مرد مغرور و بی ادب پرتغالی می‌گذرد اما این مربی عصیانگر هنوز به عمق حریم شکنی و توهین به مردم ایران پی نبرده است!
ادبیات کی روش مانند ترامپ است.این شخصی که بیش از ۸ سال در کشور ما دهها میلیون یورو دستمزد گرفته و نمک گیر ملت ایران شده است، مردم ما را با عبارت گرسنه تحقیر می‌کند. هرچند که کشور در شرایط فعلی دچار معضلات اقتصادی است و مردم از امور معیشتی رنج می‌بردند، اما وطن دوستی ما نباید یک بیگانه را گستاخ کند که حرف‌های گنده‌تر از دهانش را در قالب توهین به ایرانیان نسبت دهد.

واکنش تند رئیس کمیته المپیک به صحبت‌های کارلوس کی‌روش

رئیس کمیته ملی المپیک به صحبت‌های سرمربی تیم ملی فوتبال ایران واکنش نشان داد و گفت: باور دارم این ادبیات سرمربی تیم ملی نوعی باج خواهی است.

 سیدرضا صالحی امیری  در واکنش به اظهار نظر اخیر سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان، موضعگیری تندی داشت و مطالبی را عنوان کرد که در ادامه می آید:

* سرمربی تیم ملی فوتبال موظف است در چارچوب قراداد خود به هدایت فنی تیم ملی پرداخته و حقی برای دخالت در امور داخلی کشور را ندارد.

* ایشان باید بدانند که تیم ملی فوتبال و بازیکنان افتخارآفرین آن متعلق به ملت ایران است و وی طبق قراردادش موظف به هدایت فنی این تیم است و حق هیچ گونه اظهار نظر بی مورد و مداخله گرایانه در امور داخلی کشورمان را ندارد.

* کنش‌ها و واکنش‌های داخلی ورزش ایران ارتباطی به ایشان نداشته و ندارد و وی بعنوان یک مربی حرفه‌ای باید بداند که مردم بخوبی می‌دانند رفتارش در جام ملت‌ها و آنهم زمانی که تیم ملی کشورمان با اقتدار به مرحله بعد صعود کرده حاکی از نوعی عصبانیت نهفته و اقدامی شیطنت آمیز عده‌ای از مخالفین پیروزی‌های ملت ایران است.

*فدراسیون فوتبال باید سرمربی تیم ملی را در چارچوب قرارداد و وظایفش هدایت و مدیریت کند. این وظیفه فدراسیون فوتبال و مسئولانش است تا در این شرایط حساس مانع از هرگونه ادبیات غیراخلاقی، توهین آمیز و مغایر مصالح ملی سرمربی تیم ملی شوند.

* باور دارم این ادبیات سرمربی تیم ملی نوعی باج خواهی است که در صورت عدم کنترل و تکرار می‌تواند عواقب جبران ناپذیری بهمراه داشته باشد.

* ملت ایران بخوبی می‌دانند ورزش ایران با همدلی، انسجام و اتحاد حداکثری که بین ارکان آن از وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، فدراسیون‌ها، هیات‌ها، پیشکسوتان، قهرمانان و رسانه‌ها شکل گرفته در مسیر توسعه و جهش قرار دارد و بسیاری از رشته‌ها از جمله فوتبال، والیبال، کشتی، وزنه برداری، تکواندو، کاراته، جودو و... و. با همین انسجام در دوره مدیریتی دکتر سلطانی‌فر می‌روند تا به بهترین عناوین و افتخارات سال‌های اخیر خود دست یابند.

* در این شرایط هر گونه رفتار مداخله گرایانه در این فرایند نوعی خیانت به جامعه بزرگ و افتخارآفرین ورزش ایران تلقی می‌گردد. در پایان ضمن تقدیر وتشکر از فدراسیون، کادر فنی و بازیکنان، وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال و همچنین هواداران میلیونی تیم ملی فوتبال که حمایت مادی و معنوی مناسبی را از تیم ملی و سرمربی آن بعمل آورده‌اند و امید فراوانی داریم که تیم ملی فوتبال کشورمان با ظرفیت بالایی که دارد با شایستگی به قهرمانی مقتدارنه این دوره از جام ملتها دست یابد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.