چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶

واکسن تزریقی فلج اطفال درمراکز بهداشتی شهرستان جهرم زیر نظر معاونت بهداشتی دانشگاه آغازمیگردد

دکتر سید مجید ارجمند/ واکسیناسیون تزریقی فلج اطفال

به نقل از معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، واکسن تزریقی فلج اطفال در بهمن ماه ۹۷ درمراکز بهداشتی و خانه های بهداشت شهرستان آغاز می گردد .

به گزارش مفدا -جهرم " دکتر سید مجید ارجمند معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم ازآغاز واکسن تزریقی فلج اطفال در بهمن ماه ۹۷ خبرداد.

وی با عنوان اینکه واکسن تزریقی فلج اطفال از شهریور ماه ۱۳۹۴ به برنامه ایمن سازی اضافه شد عنوان کرد : پس از کمبود جهانی این واکسن و قرار گرفتن ایران در فهرست کشورهای کم خطر از طرف سازمان جهانی بهداشت، تجویز این واکسن به کشور های کم خطر محدود شد اما پس از رفع این مشکل وتأمین میزان مورد نیاز واکسن تزریقی اطفال از شهریور ماه جاری مجدداً در برنامه کشوری ایمن سازی ادغام شد.

وی در ادامه اظهار داشت : درراستای گام نهایی ریشه کنی فلج اطفال، کودکانی که طی این مدت موفق به دریافت واکسن نشدند بایستی واکسینه شوند.

دکتر ارجمند در پایان اضافه کرد :  متولدین ۹۵/۰۱/۰۱ الی ۹۷/۰۶/۱۶ که این واکسن را دریافت نکرده اند بایستی از اول تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری به مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت مراجعه نموده تا نسبت به واکسیناسیون آنها اقدام شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.