شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸

تبیین بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت در دانشگاه

جشنواره رياقرآن و عترت بوشهر

در نشست توجیهی در معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه، جزئیات بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور تبیین شد.

 در این نشست که با حضور  جمعی از اعضای هیأت علمی، مدیر  و جمعی از اساتید گروه معارف در سالن کنفرانس مجموعه کلاسهای اندیشه سایت پردیس برگزار شد، معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه با بیان اینکه قرآن بهترین منبع برای استخراج وظایف فردی و اجتماعی است گفت: جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان، شور و اشتیاق قرآنی را به محیط دانشگاه‌ها می‌آورد. .

مهندس محمد مهدی محمدی افزود: آنچه نیاز داریم رفتار قرآنی است و می‌دانیم برای اصلاح و نهادینه شدن یک رفتار، تغییر بینش و نگرش و قبل از آن کسب آگاهی، نقش اصلی را ایفا می‌کند و معتقدم باید مصداق‌های عینی آموزه‌های قرآنی مرتبط با مباحث خدمات سلامت در اختیار دانشجویان قرار گیرد.

 مسئول دبیر خانه بیست و دومین جشنواره  قرآن و عترت نیز به تبیین بخشهای مختلف جشنواره پرداخت و گفت: بیست دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور از آبان 1395 لغایت تیرماه 1396 و در سه مرحله دانشگاهی، سراسری وزارت بهداشت و ملی دانشجویان با گروه های هدف اساتید ،دانشجویان و کارکنان برگزار می‌شود.

رقیه جمیری به بخش‌های مختلف جشنواره اشاره کرد و افزود: بخش آوایی این جشنواره شامل حفظ، قرائت تحقیق و ترتیل، نغمات آئینی، و بخش معارف قرآنی و سیره معصومین (ع) شامل آشنایی با احادیث اهل البیت (ع)، مفاهیم نهج البلاغه، مفاهیم صحیفه سجادیه، حفظ موضوعی قرآن، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، آشنایی با سیره معصومین (ع)، احکام و پرسمان قرآنی است.

وی گفت: بخش کتابخوانی جشنواره شامل بررسی، نقد و تلخیص کتاب، بخش پژوهشی شامل مقاله نویسی، طرح پژوهشی و ترجمه و تالیف کتاب، بخش فناوری شامل تولید نرم افزار و اپلیکیشن و کانال شبکه های مجازی، بخش ادبی شامل شعر، داستان نویسی، نمایشنامه نویسی و فیلم نامه نویسی، بخش هنری شامل خوشنویسی، نقاشی، عکس، تذهیب، فیلم کوتاه، معرق، منبت و طراحی پوستر و بخش نشریات شامل آثار و نشریات می‌باشد.

 در پایان این نشست اساتید گروه معارف از غرفه ثبت نام جشنواره قرآن و عترت دانشگاه دیدن کردند و مسئولان غرفه توضیحات بیشتری در مورد جزئیات بخش‌های مختلف جشنواره و نحوه ثبت نام علاقه‌مندان ارایه دادند.

انتهای پیام س/ ر 2050

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.