یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵

نشست مشترک معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت اجتماعی دانشگاه؛

در راستای شناسایی و توسعه راهکارهای حمایت از دانشجویان آسیب پذیر

اهواز

به منظور شناسایی راهکارهای همکاری بین دو معاونت فرهنگی دانشجویی و معاونت اجتماعی دانشگاه در زمینه حمایت از دانشجویان آسیب پذیر نشست مشترک معاونین و مدیران این دو معاونت برگزارشد.

به گزارش مفدا اهواز در ابتدای این جلسه دکتر مسعود کرمی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن تشکر از حضور معاون اجتماعی و مدیرانشان در این نشست گفت: با وجود اینکه معاونت اجتماعی، یک معاونت نوپا در دانشگاه های علوم پزشکی است  ولیکن با تلاش و درایت مسئولین این معاونت بخوبی جایگاه خود را پیدا کرده است.

وی بیان کرد: اجتماعی سازی سلامت یک مقوله بسیار مهم است که امروزه با فعالیت های چشمگیرمعاونت اجتماعی در حال نمود پیدا کردن است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با تاکید بر اینکه این دو معاونت قرابت زیادی با یکدیگر دارند بیان کرد،امیدواریم این نشست شروعی برای افزایش همکاری ها و استفاده کامل از پتانسیل های موجود برای کاهش آمار دانشجویان آسیب پذیر باشد.

کرمی گفت: ما در زمینه خوابگاها مشکلاتی داریم چرا که برخی از خوابگاه های ما فرسوده اند و امیدواریم با همکاری معاونت اجتماعی بتوانیم نظر خیرین را به سوی خوابگاه سازی جلب کنیم.

در ادامه دکتر نوذر درستان، معاون اجتماعی دانشگاه در ابتدا به معرفی مدیریت ها و واحدهای معاونت  اجتماعی پرداخت و گفت خوشبختانه امروزه همکاران ما در بخش های مختلف ارتباط های موثر و سازنده ای را با خیرین، سازمان های فعال در حوزه سلامت و سایر بخش ها و ارگان ها برقرار کرده اند.

وی بیان کرد: سازمان های مردم نهاد ظرفیت های خیلی زیادی برای کمک کردن دارند که ما در معاونت اجتماعی تلاش داریم توجه این سازمان ها و خیرین را به سمت حوزه سلامت جلب کنیم.

معاون اجتماعی دانشگاه به فعالیت موثر برخی از خیرین استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه کارهای زیادی توسط خیرین در حال انجام است.

در ادامه این نشست دکتر جهانگیر، مسئول مشارکت های مردمی معاونت اجتماعی  گفت: این دو معاونت قبل از این نشست هم سابقه موفق همکاری بخصوص در زمینه های فعالیت های جهادی و کانون های دانشجویی را داشته اند و این نشست ها می تواند زمینه های همکاری این دو معاونت را افزایش دهند.

در پایان هر کدام از مدیران دو معاونت به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.