جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۷

نخستین نشریه دیواری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه منتشر شد

نفس حق

کتایون مسلمی خبرنگار مفدا دانشگاه بعد از انتشار این نشریه به گفتگو با فاطمه خطابی رودی سردبیر این نشریه پرداخت. خطابی دسترسی آسان و کاهش هزینه ها را مهمترین هدف انتشار نشریه نفس حق به صورت دیواری دانست.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، قرآن حق است و همچون نفسی روح و جان آدمی را زنده می کند. و چه خوب که در دنیای پر از دغدغه امروزیمان جایگاه قرآن این معجزه ماندگار را فراموش نکنیم. به همین بهانه مفدا تربت حیدریه مصاحبه ای را با فاطمه خطابی رودی، سردبیر نشریه "نفس حق" که برای اولین بار در سطح دانشگاه نشریه دیواری را تهیه و منتشر کردند انجام داده است. "فاطمه خطابی رودی" دانشجوی ترم پنج فناوری اطلاعات سلامت و از فعالان قرآنی می باشد.

کتایون مسلمی، خبرنگار مفدا: لطفا خودتان را معرفی بفرمایید.

فاطمه خطابی:  فاطمه خطابی رودی دانشجوی ترم ۵ رشنه فناوری اطلاعات سلامت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و چهار ترم است که در حوزه نشریه در حال فعالیت هستم و همه ی نشریه های دانشگاه را تقریبا مطالعه و دنبال میکنم. بعد از اینکه بخش نشریه شورای دانشجویی قرآن و عترت به من سپرده شد تلاش کردم که دنبال یک طرح متفاوت  در مورد عنوان، طراحی و دزمینه فعالیت باشم.

کتایون مسلمی، خبرنگار مفدا:  هدف شما از اجرای این نمونه از نشریه چه بود؟

فاطمه خطابی: بعد از فراخوان و دعوت از دانشجویان علاقه مند به نشریه در حوزه ی قرآن و عترت و برگزاری جلسات به این نتیجه رسیدیم که نشریه دیواری و با محتوای متفاوت داشته باشیم با این هدف که چون قرار است در  نشریه آیه های قرآنی و تفسیر قرآنی به کار برده شود پس بهترین گزینه طراحی دیواری به سبک متفاوت برای جذب علاقه مندان می‌باشد.

همچنین تجربه نشان داده بود که نشریه هایی که بصورت دیواری نیستند تیراژ چاپ پایینی دارند و ممکن است در دسترس همه دانشجویان قرار نگیرد. ضمن اینکه چنین فعالیتی سبب می شود موارد قبلی پوشش داده شده و هزینه کمتری را دانشگاه یا اعضای نشریه متحمل شوند.  مخاطبین  در صورت تمایل می توانند فایل نشریه را بصورت الکترونیکی از کانال های مفدا و سفیران نور دریافت کنند. 

کتایون مسلمی، خبرنگار مفدا: تا کنون چند نسخه از این نشریه چاپ شده است؟

فاطمه خطابی: نخستین نشریه  با تعداد ۱۰ مورد در سطح دانشگاه و خوابگاه منتشر شد. 

کتایون مسلمی، خبرنگار مفدا: محوریت نشریه بر چه اساسی است؟

فاطمه خطابی: محوریت این نشریه همینطور که از اسم آن  پیدا است قرآنی می باشد، چرا که قرآن حق است و همچون نفسی روح و جان آدمی را زنده می کند. و چه خوب که در دنیای پر از دغدغه امروزی مان جایگاه قرآن، این معجزه ماندگار را فراموش نکنیم چراکه اصول زندگی را برای ما روشن می سازد و  برای رسیدن به بهترین ها  کمک می کند، پس با این محوریت که قرآن و عترت به ما نگاهی متفاوت خواهد داد در نشریه به فعالیت می پردازیم.

کتایون مسلمی، خبرنگار مفدا: اعضای هیئت تحریریه این نشریه از چند نفر تشکیل شده است؟

فاطمه خطابی: در نشریه نفس حق بنده به عنوان سردبیر، خانم محدثه گوهری به عنوان مدیر مسئول و خانم ها زهرا فرزانه ، فاطمه خیری ، زهرا قاسمی بعنوان اعضای هیئت تحریریه فعالیت دارند. همچنین  گروه دیگری با عنوان عکاسان تشکیل شده و عکس های خود را در اختیار نشریه قرار می دهند که در این نسخه از عکس های خانم ها آناهیتا فلاح پور ، پریسا پور نظر علی، مریم خاکباز ،مهدیه عادل پور و آقای داوود عباسی استفاده کردیم.

کتایون مسلمی، خبرنگار مفدا: اگر صحبت پایانی دارید بفرمایید.

فاطمه خطابی: ممنون از شما و گروه خبری مفدا دانشگاه که همیشه در امر اطلاع رسانی به بهترین شکل ممکن به فعالیت می پردازید و در پایان از همه علاقمندان به همکاری در نشریه دیواری نفس حق دعوت میکنم ،مشخصات خود را به ادمین کانال سفیران نور به آدرس@SafiranNoor_thums ارسال فرمایند. 

جهت دانلود نشریه کلیک کنید

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.