پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان:

افزایش میزان رضایت مندی از سلف دانشگاه، دستاورد نظارت های منظم بر این مجموعه است

بازدید از سلف همدان

دکتر «امیر رحمانی رسا» گفت: بازدید های مداوم و منظم از سلف دانشگاه علوم پزشکی همدان سبب شده تا هم کارکنان شاغل در این مجموعه توجه بیشتری به فعالیت های کاری خود داشته باشند و هم دانشجویان حضور مسئولین را در سلف مشاهده کرده و دغدغه های خود را بیان کنند.

دکتر «امیر رحمانی رسا» مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان  در حاشیه بازدید از سلف سرویس دانشگاه و در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا همدان اظهار داشت: با نظارت دقیق «کامران احدی»، «محمد رحیم‌پور» و «محمد شیرمحمدی» که از دانشجویان کارشناسی با رشته های تحصیلی مرتبط با فعالیت های سلف هستند و در قالب کار دانشجویی وظیفه نظارت بر پخت و پز غذا را در مجموعه سلف دانشگاه بر عهده دارند شاهد افزایش رضایت مندی ها در این حوزه هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این موضوع باعث افزایش رضایت مندی دانشجویان تا حدود ۸۰ درصد شده است اضافه کرد: کسب این میزان رضایت مندی بدون شک برای ما یک نقطه عطف در دانشگاه علوم پزشکی همدان به شمار می رود.

دکتر رحمانی رسا همچنین هدف از این نظارت ها را افزایش کیفیت غذا در سلف دانست و یادآور شد: در امور مختلف سلف، این خود دانشجویان و در واقع همین پیکره دانشجویی است که بر فعالیت ها نظارت دارد.

وی همچنین با بیان اینکه علاوه بر نظارت دانشجویان، مهندس «صباح قدیمی» رئیس اداره تغذیه و دارای مدرک کارشناسی ارشد تغذیه، نیز به صورت علمی و مستمر بر این مجموعه نظارت دارد تصریح کرد: همه نکات سودمند و موثری که توسط دانشجویان به ما منتقل می شود به حتم لحاظ خواهد شد

مدیر امور دانشجویی دانشگاه یادآور شد: متاسفانه امروز یکی از مشکلات ما در سلف دانشگاه بحث دور ریز غذا است که همواره از دانشجویان خواسته شده تا به اندازه مصرف و نیاز، سفارس دهند که اگر این کار انجام شود به دانشجویانی که مقدار بیشتری غذا طلب می کنند نیز غذا خواهد رسید.

وی بیان داشت: بازدید های مداوم و منظم از این مجموعه سبب شده تا هم کارکنان و نیروهای شاغل در سلف، توجه مناسب تری به فعالیت های کاری خود داشته باشند و علاوه بر این دانشجویان نیز حضور مسئولین را در سلف مشاهده می کنند و به بیان دغدغه های خود می پردازند.

دکتر «امیر رحمانی رسا» در پایان افزود: همین بازدید ها باعث شده تا کیفیت طبخ و توزیع غذا بیشتر شود و به صورت کلی می توان گفت توانسته ایم تعامل بسیار خوبی را با دانشجویان ایجاد کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.