پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۰

معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه :

پرستاران جزء قشر خدوم و زحمتکش جامعه هستند

پرستاران

همزمان با نزدیک شدن به روز پرستار، تعدادی از نمایندگان پرستاران شاغل در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با امام جمعه و معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه دیدار داشتند. 

به گزارش مفدا تربت حیدریه، همزمان با نزدیک شدن به روز پرستار، تعدادی از نمایندگان پرستاران شاغل در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با امام جمعه و معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه دیدار داشتند. 

"علی رستمی"معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه ضمن تبریک فرا رسیدن روز پرستار بیان کرد :بدون شک پرستاران جزء قشر زحمتکش و خدوم جامعه هستند که وظایف زیادی بر دوش آنها نهاده شده است.

وی ادامه داد:طرح تحول نظام سلامت بزرگترین تغییر حوزه درمانی کشور بوده است که علاوه بر افزایش سطح سلامت عمومی جامعه موجب دسترسی آسان مردم به خدمات درمانی و حذف نگرانی از هزینه های درمانی شده است.

رستمی با اشاره به این موضوع که در کنار هر سازمان باید یک نظام صنفی و تشکلی ایجاد گردد تا خواسته ها و مطالبات مجموعه خود را پیگیری کند، افزود:سازمان های مردم نهاد و تشکل های صنفی  با حضور در بخش های مختلف جامعه اثر بخشی و کارآمدی برنامه های پیشرفت و توسعه را تسریع می بخشند و به عنوان پل ارتباطی میان مردم و دولت مطرح می شوند و می توانند دولت ها را در مسیر برطرف کردن نابسامانی های درون جامعه یاری رسانند.

 در همین راستا حسین زنگنه، نماینده پرستاران شاغل در دانشگاه با تشریح مشکلات حوزه پرستاری بیان کرد:پرستاران بعنوان گروهی که بیشترین ارتباط را با بیماران دارند و نقش تاثیرگذاری در روند سلامت بیماران طی میکنند. وی در صحبت هایش خواستار پیگیری جهت اجرای طرح تعرفه گذاری خدمات پرستاری شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.