چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵

افشین یدالهی دبیر بخش ادبی هفتمین دوره جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت:

جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت فرصت مناسبی برای استعدادیابی است/ دانشجو بودن منافاتی با کار حرفه‌ای در حوزه هنر ندارد

ششمین دوره جشنواره ملی رویش به روایت تصویر

دکتر افشین یدالهی شاعر و ترانه سرا ضمن تاکید بر اهمیت حضور دانشجویان در جشنواره فرهنگی گفت:بسیاری از هنرمندان حرفه‌ای از دوران دانشجویی وارد عرصه هنری شده‌اند و جشنواره فرهنگی بستر مناسبی برای کشف استعدادهاست.

دکتر افشین یدالهی شاعر و ترانه‌سرا و دبیر بخش ادبی هفتمین دوره جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در گفت‌گوی اختصاصی با خبرنگار مفدا ضمن تاکید بر اهمیت برپایی جشنواره فرهنگی و امکان استعدادیابی در این جشنواره، گفت: برگزاری چنین جشنواره‌ای از این جهت بسیار مفید است که امکان شناخت استعدادهایی که در میان دانشجویان اعم از پزشکی و دانشجویان دیگر رشته‌ها وجود دارند را فراهم می‌کند و همچنین فرصتی برای دانشجویان ایجاد می‌کند تا  آثار هنری‌شان به نتیجه برسد و در عرصه هنری فرصت بروز پیدا کند.

وی افزود: در واقع در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت هم موضوع وجود دارد و هم بستر مناسبی برای وارد شدن به سطح حرفه‌ای هنر برای دانشجویان فراهم می‌کند.

وی ظرفیت‌های تولید آثار فاخر هنری در میان دانشجویان را بسیار خوب ارزیابی کرد و بیان داشت: خیلی از هنرمندانی که کار حرفه‌ای می‌کنند دانشجو هستند و دانشجو بودن منافاتی با کار حرفه‌ای در حوزه هنر ندارد. خیلی از هنرمندان موفق کار خود را از دوران دانشجویی شروع کرده‌اند و یا اینکه از همان دوران دانشجویی حرفه‌ای کار می‌کردند.

افشین یدالهی در ادامه با تاکید بر نقش سازنده وزارت بهداشت در حوزه فرهنگی و سلامت افزود: قاعدتا وزارت بهداشت باید در حیطه سلامت فعال باشد واتفاق خوبی که امسال افتاده ایجاد بخش ویژه با محوریت سلامت در کنار بخش آزاد است. باید دید که دست اندرکاران حوزه سلامت چطور می‌توانند از این فرصت در جهت همگرایی در موضوع سلامت بهره ببرند و آثاری در سطح حرفه‌ای تولید کنند تا به این ترتیب آثار هنری تولید شده بتوانند تاثیرگذاری خوبی در جامعه داشته باشند.

این شاعر و ترانه سرا ضمن بیان این مطلب که در دوره‌های قبل آثار حرفه‌ای خوبی به جشنواره آمده بود، گفت: در دوره‌های قبل آثار بسیار خوبی ارسال شده بود، امیدوارم در این دوره هم کیفیت آثار بالا باشد و تعداد بیشتری از هنرمندانی که به طور جدی کار می‌کنند در جشنواره فرهنگی شرکت کنند. امیدوارم هر دوره که جشنواره برگزار می‌شود کیفیت آثار و نتیجه جشنواره رو به بهبود باشد.

لازم به ذکر است،«هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت» بزرگترین فستیوال فرهنگی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است، که دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، امکان حضور و ارائه آثار تولیدی خود را خواهند داشت. مهلت ارسال آثار در این جشنواره تا 15 دی ماه سال جاری تمدید شده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره فرهنگی اینجا کلیک کنید

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.