سه‌شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰

تیم ملی کشتی آزاد قید حضور در جام جهانی را زد

کشتی

با وجود دعوت اتحادیه جهانی کشتی از تیم ایران برای حضور در جام جهانی کشتی آزاد در سال ۲۰۱۹ در روسیه، تیم ملی کشورمان در این مسابقات حضور نمی‌یابد.

به گزارش مفدا، پس از تغییراتی که اتحادیه جهانی کشتی در نحوه برگزاری جام جهانی در جلسه ماه گذشته کمیسیون فنی در بلگراد ایجاد کرده بود، هیچ امیدی برای حضور تیم ملی کشتی آزاد در جام جهانی وجود نداشت.
در جلسه اخیر کمیسیون فنی اتحادیه جهانی، مقرر شد که جام جهانی از این پس با حضور ۶ تیم، شامل ۵ تیم برتر پیکارهای قهرمانی جهان و تیمی متشکل از منتخب ستارگان جهان (شامل کشتی گیران شاخص از سایر کشور ها که صاحب جایگاه نشده اند) برگزار شود.
به دلیل کسب عنوان ششمی ایران در پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان در بوداپست مجارستان، تیم ایران شانس حضور در جام جهانی را عملا از دست داد و همین موضوع سبب شد تا برای کسب میزبانی این مسابقات تلاشی را نداشته باشد.
حال طی چند روز گذشته دعوتنامه ای از سوی اتحادیه جهانی برای فدراسیون کشتی مبنی بر دعوت تیم ملی کشتی آزاد ایران ارسال شد که به همین دلیل جلسه ای امروز (سه شنبه) با حضور غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی و حمید بنی تیم سرپرست فدراسیون کشتی در این خصوص برگزار شد.
«غلامرضا محمدی» در این خصوص گفت: پس از دعوت فدراسیون کشتی روسیه از ایران برای شرکت در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۹، این موضوع را از ابعاد مختلف با اعضای کادر فنی تیم ملی بررسی کردیم.
وی ادامه داد: پس از پنج تیمی شدن رقابت های جام جهانی در کمیسیون فنی اتحادیه جهانی، این مسابقات را به صورت کامل از برنامه فنی خود خارج کردیم و با توجه به فاصله این رقابت‌ها تا مسابقات آسیایی چین، شرکت در رقابت‌های بین المللی دانکلوف بلغارستان از نظر فنی بیشتر به نفع ما است.
محمدی تصریح کرد: قصد داریم با تعدادی از نفرات شاخص خود در مسابقات بین المللی جام دانکلوف بلغارستان که از رقابت های رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی است و کسب امتیاز در آن برای حضور در مسابقات جهانی مهم می باشد، شرکت کنیم و علاوه بر آن در جام بین المللی تختی نیز اکثر نفرات شاخص ما به میدان می روند.
وی تاکید کرد: با توجه به حضور در رقابت های جام تختی و جام دانکلوف و زمان جام جهانی تا مسابقات آسیایی، شرکت در این رقابت ها از نظر فنی به نفع ما نیست و از سوی دیگر به دلیل برگزاری رقابت های انتخابی تیم ملی جوانان در همان زمان نمی توانستیم با تیم جوانان هم در مسابقات جام جهانی شرکت کنیم.
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد خاطرنشان کرد: ترکیب تیم ملی برای شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا در چین، پس از رقابت های بین المللی جام تختی و جام دانکلوف بلغارستان مشخص خواهد شد.
به گزارش ایرنا، محمدی در پایان گفت: در نهایت پس از جلسه با مسئولان فدراسیون به این نتیجه رسیدیم که با توجه به اینکه جام جهانی خارج از برنامه ما قرار دارد در این مسابقات شرکت نکنیم تا از یک سو از برنامه فنی خود خارج نشویم و از سوی دیگر به دلیل اینکه با پنج تیمی شدن جام جهانی در جلسه کمیسیون فنی اتحادیه جهانی کشتی از میزبانی این رقابت ها انصراف دادیم و سپس اتحادیه جهانی تصمیم دیگری اتخاذ کرد، اعتراض خود را نیز در این زمینه به اتحادیه جهانی کشتی اعلام کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.