چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۵

دیدار دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز از خانواده شهید فضل الله دقایقی

دیدار خانواده شهید دقایقی اهواز 88%

اولین مراسم برای شهید فضل الله دقایقی، توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شد

سه شنبه 23 آذرماه 95 جمعی از دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با همت مدیریت فرهنگی و کانون دانشجویی 23 مهاجر به دیدار خواهر شهید جاویدالاثر فضل الله دقایقی رفتند.

در این دیدار اعظم دقایقی خواهر این شهید بزرگوار که از کارکنان معاونت آموزشی دانشگاه می باشد، اظهار کرد: این اولین مراسمی است که بعد از مفقود شدن برادرم برای او گرفته می شود و از نظر بنده، فضل الله یک گمنام به معنای واقعی بود زیرا تا کنون هیچ نهادی از این شهید یادی نکرده حتی نامگذاری مرکز یا بنایی بنام شهید فضل الله دقایقی در هیچ جا وجود ندارد.

وی افزود: این گمنام واقعی شدن خواسته خود شهید بود، زیرا که وی در اخلاق و منش خود همیشه در عین بزرگواری و دستگیری از دیگران تواضع داشت و هر کاری انسان دوستانه ای که انجام میداد آنرا پنهان میکرد و هر زمان که قصد برگزاری مراسمی برایش داشتیم به دلایلی این اتفاق نمی افتاد.

دقایقی با بیان اینکه برادرم در مبارزات پاوه با دختری مبارز از خطه کرمانشاه آشنا شد و با او ازدواج کرد، خاطرنشان کرد: فضل الله 3 روز بعد از عروسی ساده ای که برگزار کرد، در 23 مهرماه 1359 دقیقا 24 روز بعد از شروع جنگ درحین ماموریت و جهت آوردن یک زخمی ازشهرستان آبادان در جاده آبادان ماهشهر با یک دستگاه آمبولانس که تازه برای سپاه امیدیه خریداری شده بود به اسارت درآمد.

وی اذعان داشت: به ما اطلاع داده بودند که ایشان اسیر شده اما بعد از آزادی اسرای جنگی و ورودشان به کشور در حین استقبال ما و انتظارمان او نیامد و معلوم شد که ایشان شهید شده و هنوز هم خبری از او بدست ما نرسیده است.

دقایقی ادامه داد: مادرم تا آخرین دقایق عمرش و در سن 69 سالگی، چشم انتظار فضل الله بود و همیشه میگفت کاش قلبم شکافته شود و در آخر نیز با عمل قلب باز در حالی که مدام فضل الله را صدا میزد در دیار باقی به او پیوست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.