سه‌شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲

نشست کارشناسان قرآنی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شد

نشست جشنواره قرآن و عترت

نشست فعالان قرآنی و فرهنگی با حضور معاون فرهنگی دانشجویی ، معاون استانی نهاد رهبری  ، ائمه جماعت و شورای مرکزی کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت دوشنبه ۱۷ دی ماه در سالن جلسات معاونت فرهنگی دانشجویی برگزار شد.

به گزارش مفدا جیرفت ، در این نشست حجه الاسلام اصغر شاهرخی معاون استانی نهاد رهبری ضمن تقدیر از مسئولان قرآنی و دانشجویان حاضر در جلسه اظهار داشت :اگر چه کار برای قرآن و امور قرآنی اجر و ثواب اخروی فراوانی با خود به همراه دارد ، اما اگر همه زندگی ما بر پایه تعالیم قرآنی استوار شود و فرهنگ قرآنی در جامعه و در میان دانشجویان و کارکنان ساری و جاری گردد، آن گاه می بینید که ثمرات مادی و معنوی قرآن نیز خارج از دسترس نخواهد بود.

وی بیان داشت : رشد و ترویج فضائل قرآنی در محیط دانشگاه دغدغه همه قرآن دوستان است.و ضمن اشاره به اهمیت ترویج و آموزش معارف قرآنی ، بیان داشت : معارف و آموزهای قرآنی نه فقط در سطح نظر و ایده بلکه باید در برنامه علمی و سبک زندگی دانشجویان ، اساتید و کارکنان متجلی شود.

سپس محمد رضا مشایخی دولت آبادی  معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه به اهمیت و تأثیر قرآن در زندگی اشاره نمود و سپس به تبیین و اهمیت  بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت پرداخت و اظهار داشت: جشنواره قرآن و عترت یکی از با دوام ترین و مستمرترین رویدادهای قرآنی کشور است . همچنین این جشنواره پر مخاطب ترین رویداد است و فعالیت های زیادی در مجموعه این رویدار انجام می شود.

وی ابراز امیدواری نمود که به خواست خداوند قرآن در فضای عمومی دانشگاه فراگیر شود و فقط به برگزاری جشنواره ها منحصر نشود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بر تبلیغات گسترده در واحدهای تحت پوشش دانشگاه در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان تأکید کرد و ابراز امیدواری نمود که در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت شاهد حضور حداکثری اساتید ، دانشجویان و کارکنان دانشگاه باشیم.

در ادامه هریک از شرکت کنندگان در این نشست به ارائه دیدگاه های خود در خصوص هرچه بهتراین جشنواره پرداختند.

جشنواره قرآن و عترت با هدف نشر و گسترش فرهنگ قرآن و عترت (ع) در دانشگاه های علوم پزشکی کشور همه ساله برگزار می شود . این جشنواره نقطه عطف مسابقات قرآن و عترت (ع) مراکز آموزش عالی کشور محسوب می شود که طی آن، برگزیدگان مسابقات به رقابتی سالم و معنوی می پردازند.

گفتنی است نشست فعالان فرهنگی و یاوران معروف  ، هفت شهرستان جنوبی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت چهارشنبه ۱۹ دی ماه ۹۷ در سالن اجتماعت شبکه بهداشت و درمان شهرستان عنبرآباد برگزار خواهد شد.

بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت (ع) دانشگاه های علوم پزشکی کشور ویژه اساتید ، دانشجویان و کارکنان همچون سنوات گذشته در دو مرحله دانشگاهی و سراسری برگزار شده و اساتید و دانشجویان برتر به جشنواره ملی قرآن و عترت (ع) معرفی خواهند شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.