چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۳

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در نشست با معاونان و کارشناسان فرهنگی دانشگاه بر ضرورت بومی سازی برنامه های فرهنگی و تقویت زیرساخت های برنامه ریزی فرهنگی در دانشگاه تاکید کرد

دیدار آقای علامه مدیر کل فرهنگی وزارت با معاون دانشجویی

توانمند سازی فردی و اجتماعی دانشجویان، هدف اصلی ما در سطوح مختلف دانشگاهی است که سرلوحه ی آن تقویت روحیه ی تعامل و گفتگو است

به گزارش مفدای یزد،دکتر حسام الدین علامه در دیدار با معاون دانشجویی فرهنگی و مدیر فرهنگی و کارشناسان افزود:تدوین برنامه های استراتژیک در راستای فعالیت های فرهنگی دانشگاه باید براساس رصد و افکارسنجی صورت گیرد تا به نتیجه ی مطلوب منتهی شود.وی اظهار داشت: سیاست قطار فرهنگی وزارت بهداشت در خصوص فعالیت انجمن های علمی، شورای صنفی، ورزش های قهرمانی، مناظره و... بر تعامل، گفتگو و مداراست و آموزش مهارت های ارتباطی به دانشجویان و آسیب شناسی تعاملات در محیط دانشگاه، مهمترین شرط گفتگو و تعامل سازنده است.

وی تصریح کرد: توانمند سازی فردی دانشجویان در انجمن های علمی و سایر فعالیت های فرهنگی باید بر سایر دستاوردهای آنان در این زمینه، مقدم باشد تا زمینه ی رشد و تعالی دانشجویان در سایه ی فعالیت های فرهنگی دانشگاهها فراهم شود.

ایشان در دیدار که با رئیس دانشگاه داشتند افزود:توانمند سازی فردی و اجتماعی دانشجویان، هدف اصلی ما در سطوح مختلف دانشگاهی است که سرلوحه ی آن تقویت روحیه ی تعامل و گفتگو است.وی خاطر نشان کرد: اجرای تئاتر، موسیقی و سایر فعالیت های فرهنگی در دانشگاهها باید با شان دانشگاهها منطبق باشد و محتوای این برنامه ها باید مفاهیم فرهنگی و اجتماعی جامعه را تبیین کند.

دکتر علامه تاکید کرد: فعالیت های فرهنگی در زمینه ی دینی و انقلابی نباید مختص گروههای خاص انجام شود و تمامی افراد با هر نوع سلیقه و تفکر سیاسی باید در مسیر رشد و نقد یکدیگر قرار گیرند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.