چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰

معاون مدیر کل فرهنگی وزرات بهداشت:

جشنواره هشتم فرهنگی وزارت بهداشت قوی‌تر از جشنواره هفتم برگزار می‌شود

مهندس هاشم ورزی

معاون مدیر کل فرهنگی وزرات بهداشت گفت: هشتمین جشنواره فرهنگی وزرات بهداشت به مراتب قوی‌تر از جشنواره هفتم برگزار خواهد شد.

مهندس سید ابراهیم هاشم‌ورزی در دیدار با مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ابراز رضایت از تلاش‌های مسئولان و دانشجویان این دانشگاه در برگزاری هشتمین جشنواره فرهنگی افزود: مسئولان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای برگزاری بهتر جشنواره هشتم زحمات زیادی کشیده‌اند که نشان می‌دهد همدلی و اتحاد در بین مجموعه دانشگاه وجود دارد.

وی بیان داشت: تنها جشنواره فرهنگی کشور که حدود هزار کادر اجرایی دارد جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت است و امید داریم امسال این جشنواره به بهترین شکل و در  بالاترین سطح اجرا شود.

هاشم‌ورزی با بیان اینکه برای ما خط قرمزها و منویات مقام معظم رهبری بسیار مهم است گفت: مسئولان باید حامی جریان سیال فرهنگی در وزارت بهداشت باشند و زمینه فعالیت‌های هنری را برای دانشجویان فراهم کنند زیرا کسانی از بیرون دانشگاه مترصدند که از نبود فضاهای هنری در دانشگاه‌ها سوء استفاده کنند و دانشجویان را به مسیرهایی که خود می‌خواهند و برای ما ناخوشایند است سوق دهند.

وی افزود: قشر زیادی از دانشجویان ما خاکستری هستند و باید برای این دسته از دانشجویان برنامه‌های متنوع جذاب  فرهنگی و هنری داشته باشیم.

هاشم‌ورزی تاکید کرد: اگر خدمتی فرهنگی به دانشجویان علوم پزشکی داده می‌شود بازخورد و آثار آن به دانشگاه برخواهد گشت زیرا این دانشجویان در نهایت در سیستم بهداشت و درمان مشغول به خدمت خواهند شد.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری نیز گفت: در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر زمینه‌ فعالیت‌های هنری برای دانشجویان فراهم شده و اصرار  بر این داریم که خود دانشجویان در این عرصه‌ها فعال باشند.

حجت‌الاسلام عباس دشتی افزود: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی زمینه‌ای برای رشد استعداد دانشجویان فراهم می‌کند که در کنار درس و تحصیل استعدادهای فرهنگی آنان شکوفا شود.

وی گفت: نه تنها جشنواره فرهنگی بلکه جشنواره‌های علمی نیز باید در وزارت بهداشت برگزار شود و دانشجویان از همان ابتدا با فضاهای پژوهشی و علمی انس پیدا کنند.

مسئول دفتر نهاد دانشگاه‌های استان افزود: باید فضایی در دانشگاه‌ها حاکم شود که دشمنان چشم طمع به دانشجویان ندوزند و این سرمایه‌های ارزشمند، ناخواسته در دام دشمنان قرار نگیرند.

وی تاکید کرد: دانشجویان باید احساس کنند که مجموعه‌های فرهنگی متعلق به خودشان است و زمینه‌ای فراهم شود تا این عزیزان محیط فرهنگی را خانه خود بدانند و به راحتی استعدادهای خود را بروز دهند.

در پایان این دیدار شال جشنواره هشتم فرهنگی با نماد آبی دریای خلیج فارس به مسئول دفتر نهاد رهبری و معاون مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت اهدا شد.

انتهای پیام/ س.ر 2050

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.