چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۵

دکتر علامه: کانونهای دانشجویی می توانند ازدواج را با فرهنگ‌سازی در دانشگاه فراگیر کنند

جشن سیب سرخ اهواز 88%

دکتر حسام الدین علامه با ابراز امیدواری از اینکه مسؤولان بستر را به گونه‌ای فراهم کنند که با همکاری معاونت بهداشت در اردیبهشت‌ماه سال آینده بتوان برنامه مناسبی برای ازدواج دانشجویی ارائه داد، گفت: با خلاقیت‌هایی که در فضای کانون‌ها وجود دارد، می‌توان امر ازدواج را در دانشگاه فراگیر کرد

دکتر حسام‌الدین علامه مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جشن بزرگ خیریه سیب سرخ که شامگاه  ۲۸ آذرماه به همت کانون خیریه دانشجویی سیب سرخ دانشگاه علوم پزشکی اهواز در تالار شهدای این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: در دنیای امروز نگاه سوسیالیستی که دولت کاملاً محور باشد و حجم عظیمی از فعالیت‌های مدنی را بر عهده بگیرد، جواب نمی‌دهد؛ به همین دلیل سازمان‌های مردم نهاد و NGOها وارد می‌شوند و در امور مختلف حوزه اجتماعی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: امروزه در وزارت بهداشت، کانون‌های فرهنگی و هنری بسترهای مناسبی ایجاد کرده‌اند تا دانشجویان علاقه‌مند بخشی از وقت خود را به ارتقای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی اختصاص دهند.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت با بیان اینکه در روایات دینی سخاوت به‌عنوان یک صفت برجسته انبیاء و اولیاء مطرح شده است، گفت: در بحث ازدواج باید دوستان وارد عمل شوند؛ چراکه با حرف و سخنرانی و برنامه‌های جانبی، کارها پیش نمی‌رود.

علامه گفت: امیدوارم مسئولان بستر را به گونه‌ای فراهم کنند که در حوزه معاونت فرهنگی با همکاری معاونت بهداشت در اردیبهشت‌ماه سال آینده بتوانیم برنامه مناسبی برای ازدواج دانشجویی ارائه دهیم و فضای دانشگاه همیشه پرنشاط باشد.

وی همچنین با ابراز امیدواری از اینکه دانشجویان و مسئولان با خلاقیت‌هایی که در فضای کانون‌ها وجود دارد، کمک کنند تا امر ازدواج در دانشگاه فراگیر شود، تصریح کرد: با استفاده از این بسترها می‌توان برای ازدواج فرهنگ‌سازی کرد تا شرایط به گونه‌ای فراهم شود که شاهد ازدواج‌های دانشجویی گسترده در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز باشیم.

گفتنی است در جشن بزرگ خیریه سیب سرخ، با حمایت میهمانان مراسم که برخی از اعضای هیأت‌علمی دانشگاه و وررزشکاران مطرح استان بودند، مبلغ ۱۲ میلیون تومان برای مصارف خیریه مانند تأمین کمک هزینه‌های ازدواج دانشجویان جمع‌آوری گردید.


ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.