دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹

معاون وزیر بهداشت به مهر خبرداد؛

رشد صفر درصدی بودجه حوزه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت

دکتر فراهانی

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به رشد ۱۸ درصدی بودجه دانشگاه های علوم پزشکی گفت: متاسفانه رشد بودجه فرهنگی دانشجویی در وزارت بهداشت صفر بوده است.

دکتر محمدرضا فراهانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی در مجموع حدود ۱۸ درصد رشد داشته است و بودجه در بخش آموزش پزشکی نیز ۱۸ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: متأسفانه بخش آموزش و فرهنگی و دانشجویی با هم دیده می‌شود و رأی به تفکیک بخش دانشجویی داده نشد، از همین رو رشد بودجه حوزه فرهنگی و دانشجویی صفر بوده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اظهار داشت: این در حالی است که بودجه برخی از دانشگاه‌ها در حوزه فرهنگی و دانشجویی کمتر از سال گذشته شده است و سال آینده قطعاً با مشکل جدی مواجه می‌شویم.

وی گفت: در بودجه سال آینده نیز به اشتباه پنج میلیارد تومان بودجه فرهنگی از حوزه فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت حذف شده است و گفته‌اند که آن را با ۵۰۰ میلیون تومان ترمیم می‌کنند. در صورتی که با این کمبود بودجه کارهای فرهنگی که در سطح ملی از سوی ستاد وزارت بهداشت انجام می شود دچار مشکل خواهد شد.

فراهانی یادآور شد: با توجه به وضعیت اقتصادی و اینکه در حوزه معیشتی هزینه‌ها بالا رفته است اما دولت سعی کرد این مسئله مشکلی برای دانشگاه‌ها ایجاد نکند و مواد غذایی اولیه از جمله گوشت، روغن و برنج تامین شد و امسال مشکلی از این بابت نداشتیم اما با وضعیت بودجه‌ای برای سال آینده و اینکه سایر هزینه‌ها بالا رفته است اگر دانشگاه‌ها در حوزه رفاهی کم بیاورند از سایر بخش‌های فرهنگی و ورزشی بودجه خود را تامین می‌کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.