چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳

دکتر حلب چی در کارگاه آموزشی همتایاران سلامت و روان گفت: شما دانشجویان بیش از اینکه همتایار باشید همنفس هستید

افتتاح کارگاه آموزشی همتایاران سلامت و روان دانشجویان

کارگاه آموزشی همتایاران سلامت و روان دانشجویان دانشگاه با حضور دکتر فرزین حلب چی معاون دانشجویی و مسئولین مرکز مشاوره و راهنمایی و همچنین دانشجویان داوطلب شرکت کننده در این طرح از ساعت 8/30 روز چهارشنبه 1 دیماه 95 افتتاح شد.

به گزارش مفدا تهران: دکتر حلب چی معاون جدید دانشجویی فرهنگی دانشگاه، ضمن خیرمقدم و تبریک به دانشجویان عضو گروه همتایاران سلامت و روان گفت: بسیار خوشحالم که پس از یک هفته از انتصاب در پست معاون دانشجویی دانشگاه با حضور شما دانشجویان عزیز، این طرح افتتاح می شود. یکی از بزرگترین مشکلات جامعه کنونی، افزایش فاصله بین جسم و روح انسان هاست و صنعتی شدن و تکنولوژی های جدید، یکی از تبعات افزایش فاصله انسان ها با هم است. دوره دانشجویی که دوران حساسی است، هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ دوری از خانواده بخصوص برای دانشجویان شهرستانی، بدون شک استرس هایی را برای دانشجویان ایجاد می کند که تحمل آن سخت است.
عضو هیات علمی دانشگاه افزود: برای همین منظور یکسری افراد متخصص و یا مراکزی برای ارایه خدمات در دانشگاه ها ایجاد می شود که معمولا کافی نیستند و دوم اینکه ارتباط میان این مراکز و دانشجویان نزیک  نیست. در ادوار گذشته، بحث همسایگی یکی از مقوله های مهم زندگی انسان بود. شاید بیشتر از یک برادر، همسایه ها از اوضاع و احوال هم باخبر بودند و بیشتر مشکلات شان را با همسایه ها درمیان می گذاشتند. شما در این طرح به نظر من، بیش از آنکه همتایار سلامت و روان دانشجویان باشید، همنفس آنها هستید. برای اینکه همکلاسی های شما، بیشتر از آنکه پدر، مادر و خانواده خود را ببینند، بدلیل جایگاه اجتماعی و سن وسال با شما همنفس هستتد و این یک فرصت طلایی در دوران دانشجویی است. و معمولا در این دوران بخاطر همین جایگاه، دوستان مشکلات خود را بیشتر درمیان می گذارند تا به خانواده. این کاری که انتخاب کردید و آموزشهای لازم را با تدابیری که همکاران من در مرکز مشاوره و راهنمایی دانشجویان برایتان برنامه ریزی کرده اند، ارزش بسیاری دارد و امیدوارم با دوستان پا به پا همراه باشید و حتما این آموزش ها در عرصه اجتماعی نیز به کمک شما می آید و مطمئنا توانمندی های شما را افزایش خواهد داد.
از طرفی دقت داشته باشید این موضوعی که وارد آن شده اید، خیلی مهم است و می بایست در مداخلاتی که خواهید داشت، با آموزش های لازم با دقت، دوستانه و نرم برخورد نمایید و این حس برای دانشجویان پیش نیاید که می خواهید در زندگی آنها تجسس کنید و حتما حس همدلی در خودتان و دوستانی که نیازمند ارائه خدمات تخصصی مشاوره هستند ایجاد شود. در این خصوص حتما در کارگاه و جلسات دیگر مرکز مشاوره تاکیدات خاص ارایه خواهد شد.
معاون دانشجویی دانشگاه ادامه داد: معمولا در این فعالیت های خیرخواهانه و داوطلبانه، موج اول بدلیل علاقمندی و داشتن جسارت بالا، فضای خوبی را ایجاد می کنند و امیدوارم موج دوم که بعدها و سال های آینده به شما می پیوندند، با اثرات مثبتی که شما برجای گذاشته اید، موفقیت های بیشتری را برای همتایاران سلامت و روان دانشجویان کسب کنند.
توضیح اینکه، این
کارگاه با هدف پیشگیری از شیوع آسیب های روانی - اجتماعی و کمک به ارتقای سلامت روان دانشجویان به همت مرکز مشاوره و راهنمایی دانشجویان از سال تحصیلی جاری، برای 50 نفر از همتایاران که به صورت مشارکت داوطلبانه از بین دانشجویان علاقمند، انتخاب شده اند، در حال برگزاری است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.