چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت:

آزمون جایابی و ملی دانش‌آموختگان خارج از کشور، ۱۶ دی برگزار می‌شود

آزمون کنکور

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری آزمون جایابی دانش‌آموختگان دندانپزشکی و آزمون ملی دانش‌آموختگان داروسازی خارج از کشور گفت: این دو آزمون به صورت هماهنگ و همزمان در روز پنجشنبه (۱۶ دی ماه) برگزار می‌شود.

دکتر محمد حسین پورکاظمی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار مفدا با اشاره به اینکه دو آزمون ملی و جایابی، آزمون ارزیابی مدرک دانش‌آموختگان خارج از کشور هستند، اظهار کرد: شرکت‌کنندگان این دو آزمون موظف به کسب ۶۰ درصد نمره برای قبولی می‌باشند.

وی با بیان اینکه آزمون جایابی دانش‌آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور روز پنجشنبه ۱۶ دی برگزار می‌شود‎، خاطرنشان کرد: این آزمون تنها در شهر تهران برگزار می‌شود.

پورکاظمی با بیان اینکه در دوره قبل برگزاری آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور حدود ۱۲۰ نفر ثبت نام کننده داشتیم که در این میان ۱۰۰ نفر در آزمون امتحان دادند‏، اظهار داشت: تعداد شرکت‌کنندگان این آزمون نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

وی با بیان این که حدود ۷۰ نفر در آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور ثبت نام به عمل آورده‌اند، گفت:‌ در صدد هستیم طی دوره‌های آینده آزمون ملی را جایگزین آزمون جایابی کنیم چرا که آزمون ملی به لحاظ سنجش، کار آزمون جایابی را خواهد کرد و نظر دبیرخانه نیز بر برگزاری آزمون ملی است.

وی با یادآوری این نکته که آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی و آزمون جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور  در تهران برگزار می‌شوند‏، اظهار داشت: اگر مشکل خاصی اتفاق نیفتد آزمون جایابی دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد اما هنوز تصمیم قطعی در این خصوص گرفته نشده است.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه منابع این آزمون‌ها بر روی سایت مرکز سنجش پزشکی به آدرس www.sanjeshp.ir  وجود دارد، گفت:‌منابع هر آزمون را اصولا در پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی همچنین درباره اعلام نتایج این دو آزمون خاطرنشان کرد: کلید اولیه هر دو آزمون معمولا چند روز پس از برگزاری آزمون، روی سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی قرار داده خواهد شد و داوطلبان فرصت دارند این پاسخنامه را بررسی کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.