چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۷

مروری بر مهم ترین اخبار فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نیمه دوم آذر ماه

اخبار مهم مفدا

در یک ماه گذشته، خبرهای گوناگونی در خبرگزاری مفدا قرار گرفت، که مهم‌ترین این اخبار را در ادامه می خوانید.

 

مهم‌ترین اخبار سرویس «دانشجویی» مفدا از بیستم تا بیست و هفتم آذرماه

سرویس دانشجویی

 

یکشنبه ۲۱آذر/سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار مفدا   از راه اندازی سلف سرویس جدید این دانشگاه به مناسبت روز دانشجو خبر داد و گفت: این سلف سرویس با مساحت۹۰۰ متر مربع به منظور تامین رفاه حال دانشجویان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

متن کامل این مصاحبه اختصاصی را اینجا بخوانید

یکشنبه ۲۱ آذرماه/ دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی وزارت بهداشت با بیان اینکه چهارمین آزمون الکترونیک پیش کارورزی روز پنجشنبه ۱۸ آذر در دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، کرمان، تهران و یزد برگزار شد، گفت: نتایج این آزمون ظرف روزهای آینده مشخص خواهد شد.

متن کامل این خبر را اینجا بخوانید.

دوشنبه ۲۲ آذرماه/مدیر شبکه نهادهای ترویجی ستاد فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار مفدا گفت: حمایت از نشریات دانشجویی فناوری نانو از سال ۹۴ آغاز شده و از جمله اهداف مرتبط با آن، تولید محتوای علمی در این حوزه است و لازم است نشریات دانشجویی حوزه پزشکی و فناوری نانو هم رشد قابل توجهی داشته باشد و میزان مشارکت دانشجویان علوم پزشکی در این حوزه افزایش یابد.

متن کامل مصاحبه اختصاصی مفدا با مهدی رحمانی را در اینجا بخوانید.

سه‌شنبه ۲۳ آذرماه/ دکتر بهروز دادخواه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: انتظاری که از شهرداران خوابگاه‌ها داریم این است که تسلط کافی بر آیین‌نامه‌های مصوب خوابگاه‌ها داشته باشند چرا که بدون آگاهی از مقررات و ضوابط آیین نامه‌ها و دستوراالعمل‌ها نمی‌توانند اشراف کافی بر مسائل داشته باشند.

متن کامل مصاحبه اختصاصی خبرنگار مفدا با دکتر دادخواه را اینجا بخوانید.

سه شنبه ۲۳ آذرماه/ دکتر محمد رضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از کاهش آمارهای خودکشی موفق و اقدام به خودکشی در سال ۹۴، و ۶ ماه اول امسال نسبت به سال ۹۳ خبر داد.

متن کامل این مصاحبه را اینجا بخوانید.

چهارشنبه ۲۴ آذرماه/اولین نشست دو روزه مجمع تخصصی کانون‌های دانشجویی اقوام، محیط زیست و گردشگری دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور  چهارشنبه هفته گذشته در  مازندران برگزار شد و مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت در این نشست تقویت تحمل، مدارا و قدرت تحمل اندیشه های مخالف را به دانشجویان توصیه و اظهار داشت : دبیران درهای کانون‌ها را باز کنند تا چهره های جدید وارد کانون شده و عرصه فعالیت برای همه دانشجویان فراهم شود.

متن کامل این خبر رو اینجا بخوانید.

شنبه ۲۷ آذرماه/مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از ابلاغ آیین‌نامه شهرداران خوابگاه از هفته جاری خبر داد و گفت: در این آیین‌نامه حیطه وظایف شهرداران خوابگاه‌ها مشخص خواهد شد و شهردار زیر نظر شورای صنفی قرار می‌گیرد.

متن کامل این خبر را در اینجا بخوانید.

مهم‌ترین اخبار سرویس «فرهنگی» مفدا از بیستم تا بیست‌و چهارم آذرماه

اخبار فرهنگی

یک‌شنبه ۲۱ آذرماه / ‌دانشجویان دانشگاه‌های وزارت بهداشت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند در بخش «تئاتر» و در رشته «تئاتر صحنه» و «تئاتر خیابانی» در بزرگترین جشنواره فرهنگی جامعه دانشگاهی کشور شرکت کنند. اطلاعات بیشتر در مورد این خبر را در اینجا مطالعه کنید.

یکشنبه ۲۱ آذرماه/ اولین جلسه مشترک هم‌اندیشی و کارگروه مشترک بین شورای سیاست‌گذاری انجمن‌های علمی، دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با ستاد فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

این خبر را می‌توانید در اینجا مطالعه کنید.

سه‌شنبه ۲۳ آذر ماه/وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سومین روز از ششمین دوره جشنواره ملی رویش با برپایی غرفه‌ای دو جشنواره مهم و ملی خود با نام «جشنواره فرهنگی» و «جشنواره تیتر ۱۰» را معرفی می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مهم‌ترین اخبار سرویس «قرآن و عترت» مفدا از بیستم تا بیست و چهارم آذرماه

یکشنبه ۲۱ آذرماه/ یک‌ ماه پس از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی و آغاز ثبت‌نام جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان  وزارت بهداشت، جدول بخش دانشگاهی این رویداد بزرگ قرآنی را مرور می‌کنیم.

مهمترین رویدادهای تقویم بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت اینجا را بخوانید.

سه شنبه ۲۳ آذرماه/ رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه قرآن بهترین منبع برای استخراج وظایف فردی و اجتماعی است، گفت: جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت شور و اشتیاق قرآنی را به محیط دانشگاه ها می‌آورد.

متن کامل این مصاحبه اختصاصی را در اینجا بخوانید.

چهارشنبه ۲۴ آذرماه/ با اعلام نتایج دهمین دوره ارزیابی قاریان و حافظان قرآن کریم اعزامی به مسابقات بین‌المللی قرآن، چهره نماینده‌های کشورمان در رقابت‌های قرآنی سال آینده مشخص شد که بر اساس نتایج اعلام شده، سیدمصطفی حسینی دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی قزوین و قاری بین المللی کشورمان باید در مسابقات قرآن ترکیه شرکت کند.
اطلاعات بیشتر دهمین دوره ارزیابی قاریان و حافظان قران کریم را اینجا بخوانید.

چهارشنبه ۲۴ آذرماه/ نشست خبری اعلام نتایج دهمین دوره ارزیابی قاریان و حافظان قرآن کریم اعزامی به مسابقات بین‌المللی قرآن برگزار و طی آن در مورد تمام جزئیات این دوره توضیحاتی ارائه شد.

مطالب گفته شده در این نشست اینجا را اینجا بخوانید.
 

چهارشنبه ۲۴ آذرماه/ رحیم خاکی با اشاره به اینکه مرکز رشد فعالیت‌های قرآنی فرصتی است تا دانشجویان بتوانند بین آموزش‌های دانشگاهی و صنعت کار ارتباط برقرار کنند؛ انتخاب دانشجویان را برای این فعالیت، هوشمندانه خواند.

متن کامل این مصاحبه را اینجا بخوانید.
 

مهم‌ترین اخبار سرویس «دانشگاه‌ها» مفدا از بیستم تا بیست و چهارم آذرماه

دانشگاهها

 

یکشنبه ۲۱ آذرماه/ دختران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، در اولین دوره از مسابقات ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی غرب کشور، با کسب ۲۱ امتیاز، قهرمان این مسابقات شدند.

اطلاعات بیشتر این خبر  را در  اینجا بخوانید.

دوشنبه ۲۲ آذرماه/ در سفر وزیر بهداشت به زابل، پروژه خوابگاه ۴۰۰ نفری دانشگاه علوم پزشکی زابل با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان افتتاح شد.

متن کامل این گزارش را  در اینجا بخوانید.

سه شنبه ۲۳ آذرماه/ در اولین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی، دانشگاه علوم پزشکی تبریز موفق شد در یک رقابت بی سابقه، ۷۰ درصد کل جوائز این جشنواره استانی را به خود اختصاص دهد.

اطلاعات بیشتر این خبر را  در اینجا بخوانید.

چهارشنبه ۲۴ آذرماه/ همایش «بدون مرز» با حضور دکتر ناصر عمادی پزشکی بدون مرز ایرانی به همت کانون اخلاق و فلسفه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.

متن کامل این گزارش را  در اینجا بخوانید.

مهم‌ترین اخبار سرویس «قرآن و عترت» مفدا از یکم تا هفدهم آذرماه

ویژه‌های قرآنی هفته

 


چهارشنبه ۳ آذرماه/ نشست کارگروه پژوهش «کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت» با حضور اعضا در وزارت بهداشت برگزار شد و  در این نشست پیش‌نویس سند راهبردی کارگروه پژوهش «کمیسیون توسعه آموزش و پژوهش عالی قرآنی در نظام سلامت» مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت.
اطلاعات بیشتر این نشست را در اینجا بخوانید.

یکشنبه ۷ آذرماه/ مطلبی با عنوان نگاهی به بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت منتشر شد که هدف از آن نگاهی گذرا به آیین‌نامه اجرایی بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت بود.

متن کامل این گزارش را در اینجا بخوانید.

پنجشنبه ۱۱ آذرماه/ گزارشی مبسوط از ضوابط و شرایط ثبت‌نام علاقمندان به حضور در بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت روی خروجی  مفدا قرار گرفت.

اطلاعات بیشتر این خبر را  اینجا بخوایند.

سه شنبه ۱۶ آذرماه/ گزارشی از ضوابط بخش آوایی بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت بر روی خروجی قرار گرفت و مهمترین موارد و ضوابط ثبت نام و حضور در این بخش با نگاهی به آیین نامه اجرایی جشنواره بررسی شد.

ضوابط حضور در بخش آوایی جشنواره بیست و دوم را اینجا بخوانید.

چهارشنبه ۱۷ آذرماه/ رییس دانشگاه علوم‌پزشکی فسا در گفت‌وگویی که با مفدا در خصوص بیست و دومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت انجام داد، گفت: با بیان اینکه جشنواره قرآن وعترت، نهضت قرآنی وزارت بهداشت را به جلو هدایت می‌کند، از تصمیم خود برای ثبت نام و حضور در دوره بیست و دوم جشنواره خبر داد.

مشروح این مصاحبه را اینجا بخوانید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.