چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۳

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان در جلسه ی شورای فرهنگی:

چهلمین سالگرد انقلاب، تبیین دستاوردهای ۴ دهه از عمر انقلاب است

جلسه ی شورای فرهنگی دانشکده علوم پزشکی آبادان

جلسه ی شورای فرهنگی دانشکده علوم پزشکی آبادان با هدف بررسی برنامه های سه ماهه ی چهارم معاونت ها، با حضور رییس دانشکده برگزار شد.

به گزارش مفدا آبادان، جلسه ی شورای فرهنگی دانشکده علوم پزشکی آبادان، روز سه شنبه ۱۱ دی ماه ۹۷ در دفتر ریاست دانشکده برگزار شد. در این جلسه که با حضور "دکتر شکراله سلمان زاده" رییس دانشکده، "دکتر هنگامه پروین" معاون توسعه مدیریت و منابع، "دکتر سید عابدین حسینی آهنگری" معاون دانشجویی و فرهنگی، "دکتر محمد نوری" معاون آموزشی "دکتر نوراله طاهری" عضو هیات علمی و دیگر اعضای این شورا برگزار شد، برنامه های فرهنگی پیشنهادی معاونت ها، روابط عمومی، بسیج جامعه پزشکی و امور بانوان برای سه ماهه ی چهارم مورد بررسی قرار گرفت.

شعار افتخار به گذشته و امید به آینده، شعار چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

دکتر سلمان زاده در این جلسه با اشاره به نزدیک شدن ایام الله دهه ی فجر گفت: چهلمین سالگرد انقلاب، محدود به دهه فجر نیست، بلکه تبیین دستاوردهای ۴ دهه از عمر انقلاب است و همه در برابر آن وظیفه و تعهد دارند. با توجه به اهمیت این واقعه ی تاریخی، لازم است جشن چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی و ایام دهه ی فجر، با شکوه هرچه تمام تر برگزار شود و برنامه ریزی های لازم برای گرامیداشت این ایام انجام شود.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان همچنین با تاکید بر اهمیت رسیدگی به سلامت کارکنان دانشکده گفت: "بررسی بیماری های شایع غیرواگیر در کارکنان و رسیدگی به امور پزشکی ایشان به ویژه در حوزه ی ما که متصدیان بهداشت و سلامت هستیم، از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید بیش از پیش به این مهم توجه شود".

دکتر حسینی نیز پیرامون دستاوردهای چهل ساله ی انقلاب گفت: "مقایسه ایرانِ قبل و بعد از انقلاب، می‌تواند واقعیت‌های مهمی را برای نسل‌های پس از انقلاب آشکار کند  انقلاب اسلامی را شروع دگرگونی های بزرگ وبنیادی در ایران و کشورهای منطقه دنست.در توصیف انقلاب همین کفایت میکند که امام خمینی(ره) از انقلاب اسلامی با عنوان‌هایی مانند « معجزه قرن » و « انفجار نور » یاد کرده است".


معاون دانشجویی و فرهنگی در ادامه افزود: "هر چه از پیروزی انقلاب اسلامی فاصله میگیریم، اهمیت بررسی موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی و اهمیت بیان دستاوردها و پیشرفت‌ها در حوزه علم و فن آوری بیش‌تر می‌شود. فرا رسیدن دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، فرصت خوبی برای مرور، انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در حوزه‌های مختلف است".

       

 دکتر طاهری نیز در این جلسه بر لزوم دیدار با خانواده ی شهدا تاکید ورزید و گفت: دیدار با خانواده ی شهدا محاسن بسیاری دارد و اولین تاثیر آن، ایجاد حس انسان دوستی و حال معنوی خوش در خود ماست.

در همین راستا، دیدار با خانواده ی شهدای دانشگاه، دیدار با خانواده ی شهدای روستاها و دیدار با خانواده ی شهدای مدافع حرم، در اولویت های اول تا سوم این حرکت همدلانه قرار گرفت.

  

   

      

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.